Gdzie turyści lubią jeździć w Meksyku

image

Gdzie turyści lubią jeździć w Meksyku

Pomysły na podróże / Ameryka Do niedawna Meksyk nie był zbyt popularny wśród turystów. Ostatnio jednak sytuacja uległa radykalnej zmianie. Coraz więcej osób wybiera to miejsce na wakacje. Jeśli masz w planach kolorową wycieczkę, oto lista miast, które warto odwiedzić.

CancunW

ostatnich latach to kurortowe miasto stało się bardzo popularne wśród turystów, zwłaszcza ze Stanów Zjednoczonych. Ten wakacyjny raj może zaoferować swoim gościom rozrywkę na każdy gust. W ciągu dnia można nurkować, pływać łodzią i skuterem wodnym, wylegiwać się na plaży z zimnym drinkiem, a wieczorem, jeśli zostanie Ci jeszcze trochę energii, pójść do klubu. Ale to nie wszystko. Jeśli nie lubisz przebywać w jednym miejscu, możesz zwiedzić okolicę, a z pewnością zachwycą Cię liczne ruiny, będące świadectwem starożytnej cywilizacji Indian Majów. Dzieciom spodoba się wizyta w akwarium i delfinarium.


San Miguel de AllendeTo

najpiękniejsze miasto w Meksyku. Życie kulturalne i przyjemny klimat, wspaniała architektura i romantyczna atmosfera, malownicze uliczki i bogata scena artystyczna zachęcają urlopowiczów do przyjazdu i pozostania tu na zawsze. Miasto bardzo ciepło wita swoich gości i przez cały czas zabawia ich festiwalami kulturalnymi. Możesz zobaczyć procesję krzyżową i być świadkiem cudownego znaku z wysoka. Ale nowoczesne formy spędzania wolnego czasu nie są miastu obce.


Tulum to raczej

małe i niepozorne miasteczko. Jednak z roku na rok przyciąga coraz więcej turystów ze względu na liczne starożytne zabytki oraz najlepsze hotele i plaże w Meksyku. Znamienne jest to, że miejsce to można umownie podzielić na trzy strefy: nowoczesne miasto z odpowiednią infrastrukturą i lokalnym kolorytem; dzielnica wypoczynkowa z licznymi restauracjami, klubami nocnymi i ekologicznymi kompleksami hotelowymi; starożytne ruiny - miejsce osadnictwa Indian Majów, gdzie stale prowadzone są wykopaliska archeologiczne. Miasto jest wspaniałym miejscem do zwiedzania, w którym nie można się nudzić.Meksyk to ciekawy sposób podróżowania. Znajdują się tu ekscytujące trasy wycieczkowe, wiele zabytków starożytnej cywilizacji Majów, piękne białe piaszczyste plaże, wspaniała przyroda i pyszna kuchnia narodowa. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, zgodnie z własnymi zainteresowaniami, można więc pojechać z rodziną, grupą lub samodzielnie.
Omów artykuł Powiedz znajomym: Subskrybuj magazyn:
  • Przeczytaj także
  • Komentarze