Gdzie pojechać wiosną: 10 najlepszych miejsc w Europie

image

Gdzie pojechać wiosną: Top 10 miejsc w Europie

Pomysły na podróże /. Europa Mało kto śmie podważać fakt, że wiosna to najbardziej romantyczna pora roku. A jaki jest lepszy sposób na doprawienie ciepłych wiosennych dni niż wycieczka? W dodatku wiosna to chyba najlepsza pora roku na takie przedsięwzięcia - chłody się skończyły, a upały nie zdążyły jeszcze zebrać swoich żniw. Cóż, ponieważ wszyscy dzielimy tę samą planetę, najlepsze miejsca na wiosenne itineraria można już nazwać "złotym szlakiem podróżnika".

Mówiąc o Europie, która wiosną rozkwita wszystkimi kolorami tęczy i staje się szczególnie piękna, byłoby prawdziwą zbrodnią nie wspomnieć o takich perełkach jak Paryż, Praga, Rzym, Barcelona. Byłoby jednak smutno, gdyby wszystkie piękności starej Europy zatrzymały się na tym. Zejdźmy więc z utartych szlaków i zaplanujmy własny wiosenny plan podróży z kilkoma najciekawszymi aktywnościami.


HolandiaFestiwal

kwiatów

, Nordwijk-LisseParada

kwiatów Bloemencorso Bollenstreek w Holandii to jeden z największych i najbardziej kolorowych wiosennych festiwali w Europie, który w tym roku odbywa się 22 kwietnia. Miejscem rozpoczęcia wielkiej parady kwiatowej, której tradycyjnie towarzyszy muzyka i taniec, jest Nordwijk. W ciągu zaledwie kilku dni najlepsi holenderscy floryści tworzą niewiarygodnie piękne, ogromne kwiatowe rzeźby i instalacje, które trafiają wprost do Narodowego Parku Kwiatów Kekenhof, rozłożonego na obszarze ponad 30 hektarów.

W tym roku jak zwykle park będzie otwarty tylko przez dwa miesiące od 23.03.2017 do 21.05.2017. Bilety będą kosztować 16 euro dla dorosłych , 8 euro dla dzieci do 11 roku życia, a dla najmłodszych (poniżej 3 roku życia) wstęp bezpłatny.
Dobra rada: Jeśli nie podróżujesz z pakietem turystycznym, zarezerwuj swój hotel z wyprzedzeniem, ponieważ kwiecień - maj to najbardziej popularny sezon turystyczny w Holandii i znalezienie przyzwoitego miejsca na nocleg nie będzie łatwe.


Dzień Króla, AmsterdamKilka

dni po Festiwalu Kwiatów następuje inne wielkie święto - Dzień Króla (Koningsdag), obchodzony corocznie 27 kwietnia, choć pierwsze uroczystości odbędą się wieczorem 26.
Na marginesie dodam, że lepiej przyjechać do Amsterdamu przynajmniej dzień lub dwa przed świętem, bo 27 kwietnia ryzykujecie, że dotrzecie tam niemal na jelonkach, bo do stolicy będą spieszyć nie tylko tłumy turystów, ale i mieszkańcy z całego kraju.

Obowiązkowe miejsce do odwiedzenia:

1.

Targowiska uliczne

,

gdzie tego dnia każdy może, nie łamiąc prawa, sprzedać wszystko, co zalega w jego domu i od dawna nie jest używane z powodu nieprzydatności

.

Nawet osoby postronne, w tym turyści, mogą włączyć się do akcji i dobrze się bawić.

2. Szeroki wybór imprez ulicznych z darmowym jedzeniem i oczywiście muzyką, które potrwają do około godziny 22. Nie zapomnijcie sprawdzić ogromnego festiwalu muzycznego, który odbędzie się na Stadionie Olimpijskim.

3. Imprezy zaplanowane zarówno na Noc Króla z 26 na 27 kwietnia, jak i na Dzień Króla. Wskazany jest wcześniejszy zakup biletów.Wskazówka: Nie zapomnij ubrać się na tę okazję w nieformalny strój - chociaż nie ma twardych i sztywnych zasad, istnieją dwie ogólne wskazówki: nosić więcej pomarańczowego i mieć dziwny styl.

Dzień Rowerzysty w AmsterdamieDruga

sobota ostatniego wiosennego miesiąca, 13 maja, tradycyjnie poświęcona jest najpopularniejszej formie transportu w Holandii: rowerowi.
W tym dniu można zsiąść z roweru i pojeździć nim na wszelkiego rodzaju imprezy w parkach, na ulicach i w skansenach. Albo tak jak miejscowi możesz wyjechać za miasto na piknik na rowerze.

Istnieją również specjalne trasy rowerowe, przeznaczone do zwiedzania miasta.

Można też wziąć udział w zawodach dla jeszcze aktywniejszego spędzenia czasu.Rowery można wypożyczyć w jednym z wielu stojaków, koszt do 15 EUR za dzień. Miłośnicy oryginalnych pamiątek mogą nawet zaopatrzyć się w rower i wszystkie niezbędne akcesoria na jednym z pchlich targów.

ŁotwaRiga

, stolica Łotwy, oferuje

mnóstwo

tańca i może zakończyć doświadczenie ze szklanką lub dwiema obfitego musującego piwa bałtyckiego.

Międzynarodowy Dzień TańcaW ostatnią

niedzielę kwietnia w Rydze odbywa się coroczna wielka parada taneczna poświęcona Międzynarodowemu Dniu Tańca. W tym roku przypada on na 30 kwietnia. Jak zawsze nie zabraknie różnych improwizacji choreograficznych, spektakli, flash mobów, koncertów i występów, a także kursów mistrzowskich prowadzonych przez znanych choreografów. Punktem kulminacyjnym festiwalu jest parada zespołów ludowych.
Tradycyjnie ta barwna parada odbyła się na ryskim Starym Mieście, w której wzięli udział profesjonalni i amatorscy tancerze i zespoły, a nawet widzowie.


LatviabeerfestW dniach 24-28 maja w stolicy Łotwy odbędzie się jeden z największych festiwali piwa - Latviabeerfest. Akcja odbędzie się w jednym z najstarszych i najpiękniejszych miejsc w Rydze - parku Vērmanes, a bilet na to wielkie święto piwa będzie kosztował zaledwie 2 euro.

Jak każda impreza tej skali, Latviabeerfest ma bogaty program rozrywkowy z koncertami, prezentacjami, degustacjami i konkursami odbywającymi się codziennie do 23:00, a 26 i 27 maja nawet do 3:00!


PortugaliaJeśli

jesteś wielkim miłośnikiem czekolady, musisz tej wiosny odwiedzić najbardziej wysunięty na zachód kraj Europy - autentyczne średniowieczne warowne miasto Obidos, słusznie nazywane najbardziej romantycznym miastem Portugalii.

W dniach 10 marca - 2 kwietnia odbędzie się tu Międzynarodowy Festiwal Czekolady, który zamieni miasto w jarmark cukierniczy i zaprezentuje różnorodne czekoladowe przysmaki.

Płacąc zaledwie 6 euro za bilet dla osoby dorosłej i 3 euro za bilet dla dziecka, w mgnieniu oka wejdziecie do czekoladowego nieba i będziecie mogli delektować się różnego rodzaju ciastami, ciastkami, słodyczami, lodami i deserami z najsmaczniejszych czekolad.
Podczas festiwalu wiodący profesjonalni szefowie kuchni będą również oferować lekcje mistrzowskie dla dorosłych i dzieci w cenie od 1 do 7 euro.

A za jedyne 1 euro każdy może cieszyć się niezwykłym smakiem słynnego portugalskiego likieru wiśniowego, ginjinha, podawanego w czekoladowych kubkach.Najważniejsze jednak, by pamiętać o oglądaniu ogromnych czekoladowych rzeźb, przypominających arcydzieła sztuki, wystawianych na wystawie tych bajecznie pysznych słodkości. Oczywiście nie można przegapić okazji do zwiedzania samego miasta, które ma atrakcje na niemal każdym rogu, od katedr Se Velha i Se Nova po Uniwersytet i jego wiele zawiłych średniowiecznych uliczek.

HiszpaniaJarmark

Królów

, SewillaJeden

z najsłynniejszych targów w Hiszpanii odbywa się co roku 2 tygodnie po Wielkanocy w Sewilli, stolicy Andaluzji. I w tym roku odbędzie się on w dniach od 2 do 7 maja.

Codzienne ceremonie otwarcia rozpoczynają się paradami wozów, których uczestnicy w barwnych strojach narodowych uroczyście udają się na główny plac, plac Real de Feria, wyłożony namiotami targowymi i namiotami znamienitych obywateli miasta. Mieszkańcy i podróżnicy będą traktowani z niesamowitym wachlarzem rozrywek, w tym walki byków jako fiesta, rozedrgane imprezy uliczne, taniec flamenco i sevillana, muzycy uliczni, ekscytujące przejażdżki rozrywkowe i oczywiście wszelkiego rodzaju przekąski.Wielobarwne stroje ludowe kobiet paradujących po ulicach Sewilli dodają blasku temu świętu.

Jeśli

jesteś romantycznym miłośnikiem i pociąga Cię cudowna kultura średniowiecza, powinieneś udać się do Sztokholmu na
Jarmark

Średniowieczny


.
W dniach 8 i 9 kwietnia można zanurzyć się w niepowtarzalnej atmosferze czasów pięknych dam i dzielnych krzyżowców, gdzie można podziwiać widowiskowe rekonstrukcje historyczne i pojedynki rycerzy, a nawet samemu stać się uczestnikiem różnych starożytnych zabaw, wędrować wśród kramów z wszelkiego rodzaju średniowiecznymi artykułami gospodarstwa domowego, pamiątkami i wspaniałymi dziełami rzemieślników, posmakować dawnej szwedzkiej kuchni, a jeśli się chce - postrzelać z kuszy.Nie mówiąc już o takich wydarzeniach jak teatr średniowieczny, występy uliczne muzyków, artystów i błaznów. A cała ta barwna akcja rozgrywa się na centralnym placu miasta - Kungströdgården.

Kwiaty wiśni w SztokholmieKoniec

kwietnia to także szczególnie piękny czas w stolicy Szwecji, ponieważ w pełni kwitną kwiaty japońskiej wiśni. Jeśli chcesz choć na chwilę przesiąknąć egzotycznym wiosennym zapachem, powinieneś w dniach 24-30 kwietnia odwiedzić park Kungsträdgården w sercu stolicy Szwecji. Wstęp jest wolny.
Nie tylko można podziwiać piękno tych wspaniałych kwitnących drzew, o subtelnym, wiśniowym zapachu, ale także wziąć udział w różnych wydarzeniach kulturalnych i pokazach tematycznych.


Manifestacja pierwszomajowa 1

maja to nie tylko jedno z ważniejszych świąt, które powszechnie obchodzono w Związku Radzieckim. Co zaskakujące, Szwecja obchodzi Międzynarodowy Dzień Solidarności Pracowników już od końca XIX wieku. I to pomimo tego, że Szwecja jest państwem monarchicznym, gdzie panuje ta sama wiosna i z nie mniejszą pompą obchodzi się urodziny króla.

Więc jeśli czujesz nostalgię za starymi dobrymi radzieckimi czasami, tutaj w Skandynawii możesz doświadczyć dnia obchodów majowych.

Niewątpliwie odświętnym demonstracjom na ulicach Sztokholmu z wszelkimi stosownymi atrybutami w postaci haseł, transparentów, a nawet portretów Lenina i Marksa, towarzyszyć będą pompatyczne festyny ludowe i wszelkiego rodzaju rozrywki.


Oprócz

piękna przyrody i wspaniałości architektonicznych, Gruzja słynie również z winiarstwa, które stało się jednym ze znaków rozpoznawczych kraju.

Co roku w maju w Muzeum Etnograficznym w Tbilisi, pod gołym niebem, odbywa się Festiwal Młodego Wina. W tym roku festiwal odbędzie się w dniach 13 i 14 maja.

Oczekuje się, że ogromna liczba producentów wina z całego kraju spotka się na tym festiwalu, aby zaprezentować ponad sto odmian wina i uzupełnić je tradycyjnymi gruzińskimi potrawami, od sera owczego po khinkali i khachapuri.


Festiwal KwiatówWszyscy

goście słonecznego Tbilisi będą mogli cieszyć się kolorowym i pachnącym Festiwalem Kwiatów 26 maja na cześć Dnia Niepodległości Gruzji.

W tym dniu Plac Syjonu i ulica Sherdeni zamienią się w wielką wystawę kwiatową, gdzie zwiedzający będą mogli nie tylko podziwiać arcydzieła lokalnych i przyjezdnych florystów, ale także kupić dowolne kwiatowe piękno.

Inne planowane wydarzenia to prezentacje i kursy mistrzowskie, a także pokazy mody - i to nie byle jakiej, ale tej wykonanej ze świeżych kwiatów.Taka żywa, pachnąca i klimatyczna Europa czeka na odwiedzających tej wiosny. Pozostaje tylko wybrać trasę, która najbardziej Ci odpowiada.
Autor: Julia Odnorog Omów artykuł
  • Porady dla podróżnikówPowiedz
znajomym: Subskrybuj magazyn:
  • Czytaj także


  • Komentarze