Gdzie pojechać w Australii

image

Gdzie pojechać w Australii

- pomysły na podróże/. Australia i ocean Przygotowując się do podróży, gorączkowo przeszukujemy kraj w poszukiwaniu informacji o tym, gdzie warto pojechać i co zobaczyć. Jeśli planujesz odwiedzić Australię, następujące miejsca zasługują na szczególną uwagę.

SydneyJeśli

planujesz zwiedzanie miasta, pierwszym miejscem, do którego powinieneś zajrzeć, jest Sydney Opera House i zarezerwować wycieczkę za kulisy. Lokalne kluby nocne zapraszają wszystkich miłośników nocnego życia. Miłośnicy ruchu na świeżym powietrzu mogą wybrać się na wycieczkę wzdłuż wybrzeża. Koniecznie trzeba odwiedzić zoo w Taronga. Wszystkie zwierzęta (2600 sztuk) są podzielone na osiem obszarów tematycznych. Zobacz pingwiny, foki i lwy, spotkaj koale, kangury i inne stworzenia.


PerthWspaniałe

miasto pod względem wodnym i przyrodniczym. W King's Park można znaleźć różnorodne, ładne polany z niezwykłymi krzewami oraz spacerować po licznych ogrodach botanicznych. Leyton Beach to bardzo spokojne i relaksujące miejsce, w którym można cieszyć się wodą. W basenie Mettams obowiązkowo powinni się znaleźć miłośnicy nurkowania i snorkelingu.


Cairns to eleganckie

miasto portowe położone w pobliżu Rafy Koralowej (największej rafy koralowej na świecie). Doskonała infrastruktura, sklepy z pamiątkami, liczne bary, kawiarnie, restauracje przyciągają ogromną liczbę turystów. Tutaj każdy może znaleźć coś do zrobienia o każdej porze roku. W lecie popularne są spacery po tropikalnej dżungli i nurkowanie. Jesienią można wybrać się na lot balonem na ogrzane powietrze lub skoczyć na bungee. W zimie najlepsze są wycieczki nad morze i zajęcia kulturalne. Jeśli lubisz obserwować zwierzęta i spędzać czas na świeżym powietrzu, przyjedź tu wiosną.


Melbourne to

kulturalna stolica Australii, przesiąknięta przyjaźnią i muzyką. Zachwyca różnymi dzielnicami, muzeami, wystawami i restauracjami. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Miłośnicy sportu powinni odwiedzić Melbourne, gdy odbywają się coroczne wyścigi konne i turnieje tenisowe. Miłośnicy historii z przyjemnością przejdą się ulicami XIX wieku. Smakosze pokochają tutejszą kuchnię. Wieczorem można odwiedzić jeden z barów na dachu, skąd roztacza się wspaniały widok.Oczywiście, to tylko przedsmak miejsc, do których można pojechać w Australii. Wybór należy do Ciebie. Pamiętaj, że znajdziesz tu wszystko, czego mógłbyś chcieć od miejsca turystycznego: pustynie, ośrodki narciarskie, schroniska i pięciogwiazdkowe hotele. Kto raz tu przyjedzie, będzie chciał wrócić.
Omów artykuł Powiedz znajomym: Subskrybuj magazyn:
  • Przeczytaj także
  • Komentarze