Dlaczego warto pojechać do Barcelony już teraz

image

Dlaczego Barcelona jest właściwym miejscem na wyjazd teraz

Pomysły na podróże / Europa Europa

Wyobraź sobie, że masz możliwość zamieszkania w Barcelonie! Wyobrażasz sobie? Ilu z nich odmówiłoby? Nie, jestem pewien, że są tacy, którzy kochają to bardziej niż cokolwiek innego, i to jest wspaniałe! Ale jestem pewna, że są wśród nas żaby podróżniczki, które nie miałyby nic przeciwko odkrywaniu nowych lądów. Więc jak to jest: kolonizacja głównego kolonizatora renesansu?

Mieszkaj tam nielegalnie tylko przez trzy lata

Hiszpania jest jedynym krajem europejskim, w którym można otrzymać umowę przedwstępną na

legalne

zamieszkanie na okres trzech lat. Wszystko czego potrzebujesz do tego to niekaralność i posiadanie pracy.

Mogą pracować zarówno dla Papy Carlo, jak i dla siebie. To prawda, w tym drugim przypadku trzeba przedstawić biznesplan, a ci, którzy próbowali tego piekielnego bazgrołu, wiedzą, że będą musieli wykręcić się widłami i wyrzucić swój czas na ściółkę.

Jeśli ledwie przeczytałeś te akapity i spieszysz się spakować walizki, wstrzymaj się! Osobliwością trzyletniego pobytu jest to, że w tym okresie nie można opuszczać kraju. Wyobraź sobie, że w domu jest siła wyższa, a Tobie pozostał rok! To byłby Hamletowski wybór! Dlatego najlepiej jest to przemyśleć!

Życie w Barcelonie w liczbachEkonomiści Maria Sanchez-Vidal i Gregory Castante obliczyli "minimalną płacę za godne życie" dla Barcel

ony.

Ich tabela wygląda następująco:
  • jedzenie - 139,77

€ środki
  • higieny osobistej - 18

,18 €
  • mieszkanie - 662,12


  • media - 169

,66 €
  • transport - 52,75


  • rozrywka - 66,5


  • odzież - 17,79


  • nieprzewidziane wydatki - 163,51


Łączna kwota na godne życie wynosi 1251 €, przy czym średnia płaca w 2018 roku w Hiszpanii wynosi 538
€.
Jak widać, różnica jest prawie dwukrotna. Ale chodzi o to, że nawet jeśli mieszkasz na "granicy" ubóstwa, to i tak masz atuty w postaci pięknego miasta i darmowych plaż. Myślę, że jest to trochę regulacja zaciskania pasa.

Warto jednak zwrócić uwagę, że tabela nie uwzględnia podatków za usługi medyczne. Chociaż w Barcelonie jest za darmo i każdy może uzyskać pomoc medyczną (nawet nielegalni imigranci), ale jeśli przyjeżdżasz do Barcelony jako student, będziesz musiał zapłacić miesięczną opłatę w wysokości 50 euro za ubezpieczenie. To nie jest mała kwota, ale dostajesz wizyty domowe od swojego lekarza. Co jest ważne, bo przy darmowej medycynie nawet z gorączką poniżej 40 samemu czołgasz się na najbliższy oddział.

Średnia pensja w Barcelonie (z odliczonymi podatkami) wynosi 1800 euro. Ale to w sensie przeciętności. Mimo, że miasto to ma najniższy procent bezrobocia w całej Hiszpanii, istnieją miejsca pracy, które są "poniżej granicy ubóstwa". I tak, standardowa płaca kelnera i kasjera wynosi 1000 euro. I to właśnie te zawody są najbardziej popularne wśród emigrantów.

Nie sieć transportowa, ale marzenie!Barcelona, sama w sobie, nie jest dużym miastem: można tam dojść pieszo w 1,5 godziny. Ale to nie powstrzymało władz przed stworzeniem rozsądnego systemu transportowego. Miasto posiada metro, dwie koleje miejskie, rozbudowaną sieć autobusową i dwie linie tramwajowe. Bilet na 10 przejazdów dowolnym środkiem transportu kosztuje 10 euro. To powiedziawszy, jeśli przesiadasz się w ciągu 1,5 godziny, liczy się to jako jedna podróż. Cóż za bezprecedensowa hojność!

Szczególną cechą miasta jest sieć rowerowa "Birsing", która oficjalnie uznawana jest za transport publiczny. Kupujesz kartę, wartą 40 euro na rok i możesz bezpiecznie korzystać z każdego czerwonego roweru, który znajduje się w wielu punktach Barcelony. Opłata wynosi 0,74 euro za pół godziny. Ale nie będziesz musiał zwracać roweru - bierzesz go na jeden parking, zostawiasz na innym. To jest genialne, Karl!

Jeśli myślicie, że z takimi postępami łatwiej jest kupić własny rower, to grubo się mylicie! Kradzież rowerów w Barcelonie już dawno stała się kultowa, a każdy nowicjusz przechodzi rytuał przejścia, kradnąc dobytek na dwóch kółkach (nie wierzymy w to, dopóki sami tego nie doświadczymy, prawda?). Jeśli masz swój rower od tygodnia, automatycznie zostaje on zdegradowany do kategorii "dziadka".

Nieśpieszny rytm BarcelonyWielu często myli ekspresyjnych Włochów z nieśpiesznymi Hiszpanami

.

W końcu kto z nich ukuł termin "sjesta"? Weźmy na przykład Barcelończyków. Średnia temperatura w mieście sięga 30 stopni. Jak można robić zamieszanie w taki upał? Typowy mieszkaniec Barcelony to ospały człowiek idący ulicą, który widząc kogoś znajomego zatrzymuje się w środku strumienia ludzi, aby porozmawiać z tym znajomym, jak się mają.

Co do upałów: proszę sobie przypomnieć nasze ulice, kiedy temperatura na zewnątrz wynosi 22+. Wszyscy są ospali, przemoczeni, gotowi rozerwać skórę, byle tylko uciec przed upałem. Dla Barcelończyków ta temperatura to jesienny chłód. Więc podczas gdy Ty będziesz się włóczył po okolicy wyczerpany upałem, miejscowi będą uprawiać jogging w ciepłych swetrach. Skoczkowie, Carl! Na tle palm! Krótko mówiąc, dysonans poznawczy jest gwarantowany!

Co musisz zrobić w Barcelonie?

1.

Odwiedź Camp NouNawet jeśli nie jesteś fanem piłki nożnej, a stado biegnących mężczyzn z piłką pięknie spadającą bez dotknięcia przez przeciwnika jest dla Ciebie przygnębiające, nie martw się! Sensem Camp Nou nie są jego piłkarze, ale kibice. Samo siedzenie w tylnych rzędach i widok tysięcy ludzi podskakujących, śpiewających i "robiących fale" w jednym zrywie ducha zespołu jest tego warte!

2.

Odwiedź Sagrada FamiliaGaudiego, architekta, który rozsławił Barcelonę na zawsze

.

Ponownie, możesz nie wiedzieć zbyt wiele o architekturze, ale jest to obowiązkowy punkt zwiedzania. A jeśli wiesz dużo o architekturze, to nie musisz tam jechać, aby uświadomić sobie, że do tej pory nie miałeś o niej pojęcia!

3.

Parc GuellTak, przyznałam już punkt za dzieło Gaudiego, ale nie może być go za dużo

.

Warto przyjechać do Barcelony tylko ze względu na architekturę Gaudiego i nie ma w tym żadnej przesady. Ten park to prawdziwa bajka fantasy, w której tak łatwo się zgubić i zniknąć z widoków realnego świata.

4.Wąskie uliczki, delikatne rzeźbienia na ścianach, zapach starej

dzielnicy- czego więcej można chcieć, aby poczuć głębokie tajemnice miasta?

5.Najsłynniejsza lokalna potrawa, paella, składa się z mieszanki ryżu (specjalnej odmiany) i szafranu

.

Nawet jeśli jesz tylko jeden rodzaj paelli dziennie, będziesz potrzebował około roku, aby spróbować ich wszystkich. Istnieje 300 różnych przepisów na to danie. Rozpocznij swoją gastronomiczną wyprawę i wyrusz na poszukiwanie wszystkich członków rodziny paelli!

Barcelona jest dobrą ciocią Barcel

oną

- miastem, w którym nawet bieda jest

na porządku dziennym.

Nie ma tu szaleńczego wielkomiejskiego rytmu, a tłumy turystów bezwiednie zwalniają, by nie zakłócać spokoju miasta. Przyjedź do Barcelony jako turysta, student, emigrant lub przyszły mieszkaniec, ponieważ jest jak życzliwa ciotka, która wita wszystkich!


Omów ten artykuł Powiedz znajomym: Subskrybuj magazyn:
  • Przeczytaj także
  • Komentarze