Co robić i zobaczyć w Paryżu: 66 pomysłów

image

Co zrobić i zobaczyć w Paryżu: 66 pomysłów

na podróże / Pomysły na podróże Europa

Co wybrać do zwiedzania w Paryżu: klasyczne atrakcje czy mniej znane miejsca? Zebraliśmy dla Ciebie wybór najbardziej fascynujących, wyrafinowanych i typowo paryskich zabytków i atrakcji, które to miasto ma do zaoferowania.


1. Spacer po krytych paryskich pasażachZobacz

kryte pasaże, takie jak Galerie Vivienne, Passage Panorama, Galerie Vero-Doda i Passage Colbert. Są to oryginalne centra handlowe miasta, pełne małych butików, księgarni, antykwariatów, kawiarni i innych miejsc, które można znaleźć tylko w Paryżu.


2

. Odwiedź Fashion Saturdays w Le Bristol

Położony wśród luksusowych butików projektantów przy Rue du Faubourg Saint-Honoré, Le Bristol jest niezwykle szykownym hotelem, przyciągającym ludzi z wyższych sfer. Aby zaspokoić wyrafinowane gusta swoich bywalców, organizuje modną wersję popołudniowej herbaty.

Czasami w sobotnie popołudnia Le Bristol zaprasza jednego ze swoich sąsiadów-kucharzy (Céline, Saint Laurent, Givenchy, Cloé), aby zaprezentował swoje najnowsze kolekcje. Nie trzeba być gościem hotelowym, aby wziąć udział w pokazie, ponieważ każdy gość zobowiązany jest do uiszczenia opłaty w wysokości 70 euro. Opłata obejmuje sam pokaz, popołudniową herbatę, lampkę szampana i specjalny tort zaprojektowany przez projektanta, który organizuje pokaz. Raj dla fashionistów.


3. Zobacz Świętą Kaplicę (Saint Chapel)

Jeden z najpiękniejszych kościołów, jakie kiedykolwiek zobaczysz. Ta królewska średniowieczna kaplica z imponującą gotycką architekturą i oszałamiającymi witrażami jest po prostu niemożliwa do nie odwiedzenia.


4.

Opalanie się na paryskich plażachKażdego

lata kilka miejsc w mieście zamienia się w spontaniczne plaże, a każda z nich jest na swój sposób wyjątkowa. Od piaszczystych wysepek w centrum miasta po sporty wodne na Bacines de la Villette, te miejskie plaże są jak zakątek Riwiery w Paryżu.


5.

Odwiedź cmentarz Père-LachaiseNajwiększy

cmentarz w Paryżu, Père-Lachaise

,

jest domem dla znanych pisarzy, kompozytorów i artystów, takich jak Oscar Wilde, Edith Piaf, Fryderyk Chopin, Sarah Bernhardt, Marcel Marceau, Honoré de Balzac, Marcel Proust, a nawet Jim Morrison.


6

Zobacz Palais de TokyoUosobienie

sztuki nowoczesnej w Paryżu, Palais de Tokyo jest obecnie zamknięte na czas remontu i zostanie otwarte 23 czerwca 2016 r.


7

. Idź do kilku podziemnych lokaliW

mieście ukrytych jest kilka podziemnych klubów nocnych i barów koktajlowych, które sprawią, że twój wieczór będzie niezapomniany. Należy do nich niezwykle popularny Experimental Cocktail Bar, który sprawił, że ekskluzywne koktajle stały się modą w Paryżu. Można do niego wejść przez niepozorne drzwi w alejce słynnej Rue Montorgueil. Do innego takiego lokalu, baru Le Ballroom du Beef Club, wchodzi się przez nieoznakowane czarne drzwi na lewo od restauracji Beef Club i schodzi po spiralnych schodach.

Kolejną perełką wśród podziemnych lokali jest Moonshiner. Aby dostać się do tego baru, należy obejść Pizza Da Vito i wejść do ich chłodni. Le Tres Particulier to półpodziemny lokal na Montmartrze, w pobliżu Hotelu Particulier, dawnej willi rodziny Hermès. Aby dostać się do tego odnowionego baru hotelowego, trzeba będzie przejść ulicą z prywatnym dostępem, zadzwonić domofonem i wypowiedzieć hasło "prendre un verre", co po francusku tłumaczy się jako "napić się". Ale warto - lokal ma typowo paryskie wnętrze: wystawne aksamitne siedzenia, bujny tajemniczy ogród, czarno-białe płytki na podłodze i udrapowany taras.

Ale jeśli chcesz spróbować szczęścia, to musisz udać się do Le Lavomatic (na zdjęciu), do którego jeszcze trudniej się dostać. Najpierw wchodzi się do najbardziej podstawowej pralni. Następnie znajdź pralkę, po otwarciu której zobaczysz spiralne schody, które prowadzą do baru na trzecim piętrze. Po wejściu cała atmosfera tajemniczości i tabu zostaje całkowicie rozwiana. Nie ma tu przyciemnionego oświetlenia ani nieporęcznych drewnianych mebli. Całe miejsce jest urządzone w odważnych, jasnych kolorach i fantazyjnych "pralniczych" gadżetach i sznurkach na ubrania.


8. Odwiedź Musée d'OrsayZlokalizowane

w dawnym dworcu kolejowym w Beaus-ar, to muzeum ze szklanymi sufitami mieści stałą kolekcję obrazów należących do różnych gatunków, od neoklasycyzmu po secesję, ale jego perełką są dzieła impresjonistów, takich jak Manet, Van Gogh, Degas, Renoir i Sera.


9Idź do

Muzeum ClunyKto

bardziej lubi sztukę średniowieczną, gobeliny z jednorożcami i rzymskie łaźnie, powinien udać się do Muzeum Cluny w Dzielnicy Łacińskiej.


10. Idź na spacer do parku Promenade-PlantePrzyjdź

na Promenade-Plante (znaną również jako Wiadukt Sztuki). Jest to podwyższona linia kolejowa przekształcona w park, który posłużył za pierwowzór słynnego nowojorskiego punktu orientacyjnego.


11. Spacer po ogrodach TuileriesOddzielając

Luwr od Palais de la Concorde, eleganckie ogrody Tuileries są idealnym miejscem na spokojny spacer. Ten park w stylu francuskim zawiera posągi i inne dzieła sztuki, dwa stawy, diabelski młyn i staroświecką karuzelę. Od czerwca do sierpnia w Tuileries odbywa się tradycyjny jarmark, karnawał z przejażdżkami, grami i jedzeniem.


12. Wdrap się do mieszkania w wieży EifflaNiestety

otwarte dla publiczności, sekretne mieszkanie Gustave'a Eiffla znajduje się na trzecim piętrze wieży. Jest ono nadal wypełnione oryginalnymi meblami, które znajdowały się tam od czasu, gdy architekt używał go do odosobnienia lub przyjmowania swoich bliskich.


13. Zwiedzanie Lu

wruŻadna wycieczka do Miasta Światła nie byłaby kompletna bez wizyty w Luwrze. Główną atrakcję można rozpoznać po szklanej piramidzie przed muzeum, która została zaprojektowana przez Yu Min Pei. Wewnątrz znajduje się ogromna kolekcja ponad 380 000 przedmiotów i 35 000 dzieł sztuki, w tym Mona Lisa.


14. Idź do Centre PompidouZbudowane

w 1970 roku przez Renzo Piano, Richarda Rogersa i Gianfranco Franchiniego, Centre Pompidou przyciąga uwagę swoim ultranowoczesnym stylem i unikalną kolorową, rurową fasadą.
W centrum mieści się ogromna biblioteka publiczna, Instytut Badań i Koordynacji Akustyki i Muzyki, Narodowe Muzeum Sztuki Nowoczesnej, największe muzeum sztuki współczesnej w Europie, a z ostatniego piętra rozciąga się jeden z najlepszych widoków na miasto.


15. Zobacz Bazylikę Sacre-CoeurTen

wyjątkowy kościół siedzi na najwyższym punkcie miasta, górując nad Paryżem ze szczytu Montmartre. Wspinaj się po jego słynnych schodach i podziwiaj widoki, a kiedy już tam będziesz, koniecznie zwiedź okolicę, ponieważ jest to jeden z najbardziej dziewiczych i wyjątkowych zakątków miasta.


16. Zjedz posiłek na Wieży EifflaNa Wie

ży Eiffla znajduje się kilka restauracji. Na parterze znajdziesz 58 Tour Eiffel, gdzie możesz zjeść lunch i kolację podziwiając oszałamiające widoki na miasto. Restauracja Le Jules Verne, znajdująca się piętro wyżej, oferuje wyśmienite dania kuchni francuskiej w eleganckim, współczesnym otoczeniu. Wieczór można zakończyć lampką szampana w Champagne Bar na trzecim piętrze.


Czytaj więcej Aby powiedzieć znajomym: Subskrybuj magazyn:
  • Czytaj także.
  • Comments Off on