Co można kupić za 100 rubli na całym świecie

image

Co można kupić za 100 rubli w różnych krajach świata

Pomysły na podróże /. Planując jakąkolwiek podróż, jej element finansowy jest jednym z najważniejszych. Optymalna kwota, którą jesteś skłonny wydać to "złoty środek", który pozwoli z jednej strony czuć się komfortowo i pewnie, a z drugiej nie doprowadzi do niepotrzebnych strat. Aby ułatwić planowanie budżetu, zrobiliśmy listę rzeczy, które można kupić na całym świecie za 100 rubli, biorąc pod uwagę dzisiejsze kursy walut.


Europa

We Włoszech można sobie pozwolić na litr niedrogiego lokalnego wina, a na Grenlandii na litr benzyny. We Francji radzimy wydać te 100 rubli na słynną francuską bagietkę. W Austrii za tę kwotę można kupić średniej wielkości bochenek chleba. McDonald's w Wielkiej Brytanii może zaoferować klasycznego cheeseburgera. W Belgii można kupić opakowanie gumy Orbit, w Danii tabliczkę czekolady Kinder lub litr mleka. W Finlandii z płatnej toalety można skorzystać raz. Hiszpania i Portugalia oferują filiżankę kawy, Chorwacja - lody. Szwajcaria oferuje plasterek ulubionego sera świata. W Czechach możesz zostać poczęstowany szklanką lokalnego klasycznego piwa. Z kolei w Norwegii za tak skromne pieniądze praktycznie nie można nic kupić.Ciekawy fakt: dziwne, jak to może brzmieć, ale za jedyne 100 rubli w niektórych krajach europejskich można kupić dom lub małą działkę.Jednak kolejne obowiązki, które zostaną nałożone na kupującego po udanej transakcji, raczej go nie zadowolą. I z pewnością nie ograniczy się do tak skromnego budżetu.

Azja, Oceania i Bliski Wschód W

Japonii można poczęstować się jednym kęsem onigiri (niekwaszonego ryżu z nori), a po odczekaniu do godziny 18 skorzystać ze zniżek i dostać dwa. W Indonezji można zjeść pełny posiłek. Chiny zaoferują Ci 0,5 litra lokalnie warzonego piwa lanego. W Wietnamie można kupić nawet 40 przepiórczych jaj lub kilka paczek makaronu, a poza jedzeniem kilka par budżetowych sandałów lub kapeluszy i zapłacić za wypożyczenie roweru na jeden dzień.W Indiach za tę kwotę będzie można kupić wszystko, co potrzebne do przygotowania obiadu:
 1. ryż;
 2. warzywa
 3. ; pikle;
 4. sosy i przyprawy

. 1. U miejscowych fryzjerów dostaniesz


 1. również


fryzurę.W Tajlandii można spróbować narodowego dania, ryżu z pastą curry i kupić bilet na metro. Nepal oferuje turystom takie dania jak momo, manty z mięsem, serem lub warzywami.

W Kambodży można kupić:
 1. trzy smażone pająki lub jedną żabę;
 2. około 4 litrów wody lub kilka butelek piwa;
 3. koszulkę z niskiej jakości materiałów

.W Korei Południowej, za tak skromną kwotę, polecamy spróbować lokalnego dania o nazwie Kimbap - ryżu z warzywami zawiniętego w liście wodorostów.

Na Filipinach można zjeść:
 1. kilka pączków od lokalnych piekarzy;
 2. kilka kilogramów ryżu;
 3. 30-minutowy masaż stóp dla relaksu;
 4. strzyżenie
 5. dla
 6. mężczyzn

.

W Jordanii można poczęstować się tabliczką czekolady lub paczką chipsów.
Przejazd taksówką na odległość jednej mili w Arabii Saudyjskiej będzie Cię kosztował niecałe 100 rubli. W Zjednoczonych Emiratach Arabskich można wyrwać kilka falafli - miejscowej potrawy z roślin strączkowych.Australia nie zaskoczy Cię tak niskimi cenami i zaoferuje jedynie minutę rozmowy telefonicznej lub los na loterii.

Afryka W

Egipcie za 100 rubli można sobie pozwolić na:
 1. jedną porcję narodowej potrawy koshari, w skład której wchodzi makaron, ryż, cebula, soczewica, kolendra, sos pomidorowy, ocet, spaghetti i olej roślinny;
 2. zjedzenie pięciu kanapek falafel (smażone w głębokim tłuszczu kulki z fasoli) produkowanych na miejscu

.Biorąc pod uwagę kurs lokalnej waluty, w kraju takim jak Zimbabwe można kupić prawie wszystko, czego się potrzebuje, od żywności po szeroką gamę ubrań.

W Kenii można kupić zestaw do zrobienia kompletnej sałatki:
 1. 3 pomidory;
 2. 3 cebule;
 3. 7 główek kapusty

.
Ameryka Północna i Południowa

Odwiedzając USA można się spodziewać, że za 100 rubli zostaniemy poczęstowani szklanką herbaty lub napojem. W Meksyku miłośnicy bananów mogą kupić prawie pół setki tych owoców. W Kanadzie mogą sobie pozwolić na jednego małego pączka lub jedno jabłko.

Haiti jest pełne potraw z ryżu. Wenezuela ucieszy miłośników motoryzacji kosztami benzyny - za 100 rubli można kupić około 65 litrów. W Hondurasie za taką kwotę można zostać przewiezionym do dowolnego punktu miejscowości, w której się znajdujemy.W Kostaryce można kupić:
 1. arbuz;
 2. papaja;
 3. ananas

. 1. Kawa
z lokalnych ziaren oraz kilka ciastek z mięsem lub warzywami zwanych empana będzie można kupić w Kolumbii za 100 rubli. W Argentynie oprócz kilku owoców można kupić bilet na autobus. W Nikaragui za tę kwotę będzie można kupić butelkę piwa.Staraliśmy się zebrać dla Ciebie informacje o najbardziej przystępnych i ciekawych rodzajach zakupów, które możesz zrobić w różnych krajach świata, mając w kieszeni tylko 100 rubli.
Omów artykuł Powiedz znajomym: Subskrybuj magazyn:
 • Czytaj także
 • Komentarze