Gry

CARETAKER DAJE HORROROWI NOWĄ PERSPEKTYWĘ

image

Gatunek Survival Horror słynie z krwi, gore i gór jump-scares. Aby uczynić ten przytłaczający strach jeszcze bardziej przyjemnym, jesteśmy umieszczani w pierwszej osobie, abyśmy wiedzieli, że to nie postać jest ścigana przez jakieś bezbożne monstrum, tylko my. Większość z tych tytułów jest bardzo grywalna i, co ważniejsze, przerażająco mokra, ale to już trochę wypróbowana formuła. W związku z tym, zawsze miło jest zobaczyć grę, która stara się przełamać tradycję, a to właśnie dzieje się w The Caretaker.

 

Gra The Caretaker, wydana dziś na urządzenia napędzane przez Steam, to odgórnie sterowany, survivalowy horror z gatunku dungeon crawler. W tej nowej przygodzie gracze będą musieli spróbować uciec z miasta Red Chapel, zniszczonego przez nieznaną katastrofę. Jeśli masz przechytrzyć ohydne potwory, które czają się na każdym kroku, chcąc zakończyć twoje życie, będziesz musiał polegać na swoich umiejętnościach eksploracji i zdolności do zarządzania tym, co znajdziesz. Jeśli uda ci się wykorzystać ukryte przedmioty jako przeszkody i rozszyfrować interaktywne zagadki gry, możesz po prostu wyjść z tego żywy.

 

Umieszczając cię we współczesnych czasach, w grze The Caretaker będziesz musiał przetrwać skutki sabotażu w ośrodku Research Power, który potwornie zmutował mieszkańców małego miasta. Odkrywając ludzką ignorancję, żal i dumę, tytuł ten odsłania swoją fabułę poprzez życie poległych ofiar i spotkania związane z nieudanymi eksperymentami.

horror

Nik Kemsky z Squid Monkey Studios stwierdził: "Zawsze kochałem gatunek Survival Horror, ale większość gier jest w trzeciej lub pierwszej osobie. Chciałem doświadczyć tego samego dreszczyku emocji z nowego punktu widzenia. Bawiłem się pomysłem połączenia go z rozgrywką w stylu top-down i odkryłem, że ta mieszanka została przyjęta dość dobrze. Narracja została zainspirowana przerysowaniem moich osobistych doświadczeń. Naprawdę chciałem opowiedzieć historię, która pokaże przyczynę i skutek czyjejś arogancji i ambicji."

 

Idea odgórnie sterowanego survival horroru jest w gruncie rzeczy dość fascynująca. Jak to wpłynie na wzmocnienie strachu, czy wręcz stworzy nowy sposób bania się, przekonamy się już wkrótce. Jeśli chcesz się przestraszyć czymś nieco innym, możesz znaleźć The Caretaker na Steam już teraz.