7 zachwycających miejsc o niesamowitej scenerii

image

7 zachwycających miejsc z niesamowitą scenerią

Pomysły na podróże / Piękne miejsca Natura jest najbardziej wyjątkowym twórcą zachwycających dzieł sztuki. Zapoznaj się z kilkoma tworami natury, które z pewnością zachwycą i zainspirują każdego, kto ma szczęście odwiedzić jedne z najpiękniejszych miejsc na świecie.

1.

Wielkie Źródło Pryzmatyczne, USAJedno

z największych źródeł na świecie. Średnica tej naturalnej wychodni przekracza 100 m - to więcej niż średnica boiska do piłki nożnej. Na świecie istnieją jeszcze dwa tego typu źródła: jedno w Nowej Zelandii, a drugie na Dominikanie.


2.

Kapadocja, TurcjaJeśli

będziesz w Kapadocji, koniecznie wybierz się na lot balonem. Z lotu ptaka można podziwiać kaniony i wąwozy, piękno dolin i fantastyczne kratery. A całą tę panoramę można podziwiać z najlepszego punktu widokowego, gdzie wszystkie szczegóły widać jak na dłoni.


3.

Mammoth Lakes, KaliforniaOczywiście

, ukształtowanie terenu i kształt zbiorników wodnych nie mają nic wspólnego z prehistorycznymi zwierzętami. Jednak imponujące rozmiary łańcuchów górskich otaczających dolinę oraz wiek jezior o krystalicznie czystej wodzie w pełni uzasadniają ich nazwę.


4.

Hotel Kakslauttanen, FinlandiaTego hotelu

z pewnością nie można nazwać obiektem powstałym w sposób naturalny. Jest to twór stworzony przez człowieka. Szklane igloo znajdują się głęboko w lesie, w bardzo zimnym regionie arktycznym. Po wejściu do igloo można podziwiać zorzę polarną przez ich przezroczyste ściany i sklepienia.


5.

St. Michael's Mount, Kornwalia, AngliaNajbardziej

charakterystyczny widok w

Kornwalii

. Jest to wyspa, na której w XII wieku mnisi benedyktyńscy zbudowali klasztor. W tamtych czasach do budowli można było dotrzeć zarówno drogą wodną (łodzią), jak i po dnie morza (pieszo w czasie odpływu). Właśnie wtedy, gdy poziom wody opadał, ludzie chcący dotrzeć do jej brzegów przedostawali się przez wodę.


6.

Cenote Ic Quil, MeksykTen

zbiornik wodny, znajdujący się w jaskini stworzonej przez samą naturę, jest najsłynniejszym i najczęściej odwiedzanym miejscem w regionie. Historycy twierdzą, że to właśnie tutaj plemiona Indian Majów uzupełniały zapasy wody. Obecnie jaskinia Ik Kil jest najczęściej odwiedzanym przez turystów miejscem, gdzie można się orzeźwić chłodnymi wodami jeziora.


7.

Jaskinia Smoo, SzkocjaPrzy

jej tworzeniu pracowało

dwóch

naturalnych pomocników. Dzięki staraniom Alt Smoo powstało wnętrze jaskini, a Ocean Atlantycki utworzył drzwi wejściowe. Miejsce to jest dobrze znane turystom i zostało w pełni przystosowane do licznych tras wycieczkowych.Jak widać, sama natura potrafi stworzyć niewiarygodnie piękne i bajkowe miejsca. Ludzie muszą czasem dołożyć swoją cegiełkę do tych arcydzieł, ale tylko dla własnej wygody i komfortu, aby móc w pełni cieszyć się naprawdę wyjątkowymi spektaklami.
Omów artykuł
  • Wskazówki dla podróżujących
Powiedz znajomym: Subskrybuj magazyn:
  • Przeczytaj także
  • komentarze