7 najlepszych i niedrogich wymarzonych uniwersytetów w Europie

image

7 najlepszych i niedrogich wymarzonych uniwersytetów w Europie

Pomysły na podróże / Europa Dla wielu osób studia za granicą to wielka szansa na zbudowanie prestiżowej kariery i zdobycie międzynarodowego dyplomu. Obecnie w Europie istnieją uniwersytety, które oferują możliwość zdobycia wiedzy po przystępnych kosztach (a czasem nawet za darmo) i chętnie dzielą się swoim doświadczeniem z utalentowanymi przyszłymi uczestnikami. Niektóre z tych uczelni znajdują się w naszym zestawieniu.

1. Scuola Normale Superiore, Piza, Włochy

Nazwa oryginału: The Scuola Normale Superiore
Przedmioty wiodące: nauki humanistyczne (literatura, językoznawstwo, historia sztuki), politologia, matematyka, fizyka, biologia itp.Szkoła o tej samej nazwie, znajdująca się w Paryżu, jest dziś wiodącym ośrodkiem przyciągającym międzynarodowych studentów, ponieważ czesne i zakwaterowanie w akademiku są bezpłatne! Szkoła, której historia sięga XIX wieku i wywodzących się z niej laureatów Nagrody Nobla i Nagrody Fieldsa, posiada wspaniałą bibliotekę i wspiera własny wkład w infrastrukturę sportową. Ale studentom i absolwentom nie będzie łatwo pozostać w szkole: będą musieli pilnować, by ich GPA nie spadło poniżej 30, bo inaczej zostaną wydaleni.

2.

Wolny

Uniwersytet, Berlin, Niemcy

Nazwa oryginalna: The Free University of Berlin
Wiodące kierunki: biologia, prawo, farmacja, filozofia, nauki humanistyczne i informatyka

1/3Jeśli lubisz studiować nauki przyrodnicze, humanistyczne i społeczne, powinieneś rozważyć Wolny Uniwersytet, jedną z czterech największych instytucji w stolicy Niemiec, "niemiecki Oksford", zbudowany w 1948 roku. Jedyne koszty, jakie muszą ponieść przyszli studenci to około 700 euro miesięcznie na czynsz, jedzenie i opłaty na fundusz wspólnotowy. Zajęcia prowadzone są w całości w języku angielskim, a największa biblioteka w kraju jest dostępna do Twojego osobistego użytku.

3. Uniwersytet Wiedeński, Austria

Nazwa oryginalna: University ofVienna
Wiodące kierunki: filozofia, informatyka, kulturoznawstwo

1/2Jedna z najstarszych instytucji edukacyjnych na świecie, założona w 1365 roku, ma przyjemność otworzyć swoje podwoje dla miłośników filologii, biologii i informatyki. Na terenie kampusu znajduje się centrum językowe, w którym studenci mogą doskonalić swoje umiejętności posługiwania się językami obcymi oraz centrum doradztwa zawodowego, które pomoże im odnaleźć się w miejscu pracy. Jeśli zamierzasz tu studiować, będziesz musiał uiścić opłatę w wysokości około 730 euro za rozpatrzenie dokumentów semestralnych i oczywiście biegle posługiwać się językiem angielskim, ponieważ w tym języku odbywają się zajęcia.

4. Uniwersytet w Nantes, Francja

Oryginalna nazwa: Uniwersytet w Nantes
Główne przedmioty: zdrowie i medycyna, dyscypliny prawne, programy interdyscyplinarne
Musimy podziękować Franciszkowi II z Bretanii za stworzenie tego uniwersytetu w Nantes, który w 1460 r. został założony jako studium generalale specjalizujące się w teologii, różnych gałęziach prawa, sztuce i medycynie
.
Również tutaj, podobnie jak w Niemczech, obowiązuje opłata za złożenie wniosku (ok. 184 euro za semestr), a rosyjscy kandydaci muszą jeszcze zdać egzaminy i odbyć rozmowę kwalifikacyjną, aby dowiedzieć się, jakie cele chcą osiągnąć w wybranym zawodzie.

5. Kapodistrian National University of Athens, Grecja

Oryginalna nazwa: University of Athens
Wiodące kierunki: stomatologia, pielęgniarstwo, sztuki teatralne, teologia
Jedna z najstarszych instytucji edukacyjnych, położona wśród greckich ruin i zbudowana w 1837 roku

.

Ci, którzy marzą o tym, by zostać lekarzami i inżynierami, nie będą mogli przejść obojętnie obok tego znakomitego uniwersytetu, ponieważ posiada on wiodące programy wysokiej jakości w zakresie medycyny, technologii komputerowych, a także poszerzy ich wiedzę w zakresie nauk humanistycznych - historii i socjologii. Wnioskodawcy muszą być gotowi wykazać się wysokim poziomem zrozumienia języka greckiego i przedstawić certyfikat TOEFL lub IELTS na egzaminie wstępnym. Zakwaterowanie, wyżywienie i transport będą kosztować około 563 USD - 789 USD miesięcznie.

6. Uniwersytet w Bazylei, Szwajcaria

Oryginalna nazwa: Universität Bas

el


Wiodące kierunki: gałęzie ekonomii i teorii biznesu, psychologia, prawo i nauki przyrodnicze1/2Inna światowa alma mater również zajmuje czołową pozycję i pewnie plasuje się w pierwszych 5% swoich "rówieśników", może pochwalić się jedną z największych bibliotek na świecie, ogrodem botanicznym i różnorodnością dyscyplin nauczania od teologii po ekonomię.
Dodatkowym atutem pozostaje możliwość wyboru języka, w którym przyszły student będzie słuchał kursu - niemiecki lub angielski.

7. University of Science and Technology, Norwegia

Oryginalna nazwa: Norwegian University of Science and Technology
Wiodące kierunki: matematyka, elektronika, nauki przyrodnicze
Położony w Trondheim i specjalizujący się w naukach technicznych uniwersytet szczyci się również bezpłatnym czesnym

.

Podstawowe wymagania wstępne dla kandydatów to dyplom lub świadectwo przetłumaczone na język angielski lub norweski, CV z listem polecającym oraz dowód posiadania na karcie bankowej kwoty co najmniej 12 339 USD. Na terenie kampusu znajdują się: kawiarnie, czytelnie, a także centra fitness. W celu podjęcia decyzji o wyborze przyszłego zawodu, uczelnia organizuje raz w roku tzw. Dzień Kariery.

Dziś wybór przyszłej placówki edukacyjnej zależy bezpośrednio od możliwości finansowych i intelektualnych kandydata. Studiowanie za granicą staje się nieodzownym krokiem, rodzajem marzenia o zdobyciu prestiżowego dyplomu i rozpoczęciu kariery. Nie ma rzeczy niemożliwych: najważniejsze to nie być leniwym, doskonalić się i pamiętać o jednej prostej mądrości: jeśli trudno jest się uczyć przez jeden dzień, to będzie ciężko przez resztę życia. Więc uwierz w siebie, bądź odważny i idź w kierunku swojego celu.
Autor: Daria Kalmykova Omów artykuł
  • Wychowanie dziecka
Powiedz znajomym: Subskrybuj magazyn:
  • Przeczytaj także
  • komentarze