5 rosyjskich miast, które wyglądają jak stworzone na Sylwestra

image

5 rosyjskich miast, które zostały stworzone do

sylwestrowych pomysłów na podróże Rok zbliża się ku końcowi, a to oznacza, że czas pomyśleć o tym, gdzie i jak spędzić ferie zimowe. Jeśli banalne spotkania w domu z rodziną i przyjaciółmi już się znudziły, można wybrać się na mini-wakacje po porcję niezapomnianych emocji. Nie bez powodu mówi się: "Jak obchodzisz Nowy Rok, tak go obchodzisz". Oto pięć niesamowitych miejsc, które zostały stworzone do tego magicznego święta.

1.

Rezydencja

Ojca Świąt od dawna cieszy się popularnością wśród rodzin, a szczególnie wśród dzieci. Architektura miasta zaskakuje swoją malowniczością: liczne kościoły i klasztory w zimowym chłodzie sprawiają wrażenie prawdziwej bajki. Tym, którzy byli już w Wielkim Ustygu, polecamy wizytę w Muzeum Kartek Świątecznych i Muzeum Choinek Bożonarodzeniowych i Noworocznych, a w Urzędzie Pocztowym Ojca Mroza najmłodsi podróżnicy będą mieli okazję wysłać list do siwowłosego pana śnieżyc. Najlepszym sposobem na dotarcie do rezydencji bez transferu jest prywatny samochód.


2.

Kostroma

To tutaj znajduje się Teremoko Śnieżnej Dziewicy. "Dlaczego nie w Wielkim Ustygu?" - wielu turystów zastanawia się nad tym, ale odpowiedź znajduje się w momencie odwiedzenia tego miejsca. Dla wielbicieli rosyjskiej architektury Kostroma stanie się jednym z najlepszych miast: Kostromska Słoboda, Cerkiew Zmartwychwstania Pańskiego na Debrze, Klasztor Bogojawlensko-Anastazjański, Cerkiew św. Jana Złotoustego i wiele innych zabytków urzekają swoim pięknem już na pierwszy rzut oka. Miłośnicy zwierząt mogą odwiedzić farmę łosi Sumarokovskaya, która znajduje się około dwudziestu kilometrów od miasta. Przy okazji, wycieczka do Kostromy jest jednym z najbardziej budżetowych wariantów reszty w Rosji. Aby poznać 9 miast, w których nie trzeba wydawać dużo pieniędzy, przeczytaj nasz artykuł.


3.

Sheregesh

Czy lubisz aktywny wypoczynek? Koniecznie odwiedźcie ten ośrodek narciarski w regionie Kemerowo. Do Sheregesh najlepiej dojechać z Nowokuźniecka: podróż samochodem zajmie dwie godziny. Duża ilość śniegu pozwala na stworzenie doskonałych tras zjazdowych dla narciarzy. W hotelach i wypożyczalniach można znaleźć rozsądne ceny. W ostatnich latach miejscowi odnotowują zwiększony napływ turystów, których urzeka zimowe piękno.


4.

Petrozavodsk i inne części Karelii

Zaletą Republiki jest jej dogodne położenie w stosunku do Moskwy i Petersburga, a pociągi jeżdżą tam codziennie. Rodzinne wakacje tutaj będą udane: pola namiotowe, muzea, aktywna rozrywka i aż dwa Ded Morozes! Wczasowicze lubią jazdę na psich zaprzęgach i śnieżnych sankach, a mężczyźni - prawdziwe zimowe wędkowanie na jeziorze Ładoga: nikt nie zostaje bez połowu. Wpisany na listę dziedzictwa UNESCO Kizhi Pogost jest szczególnie piękny w okresie Bożego Narodzenia, a potężny wodospad Kivach nie zamarza nawet podczas największych mrozów.

5.

Pomimo tego, że kurort narciarski w

Soczi

w ostatnich latach jest bardzo drogi, rosyjscy touroperatorzy twierdzą, że w nadchodzących wakacjach będzie to jeden z najpopularniejszych kierunków. Oprócz jazdy na nartach, snowboardzie i tubingu, goście mogą cieszyć się spokojnym i mierzonym urlopem. W Krasnej Polanie będziesz mógł wybrać wygodny hotel, skorzystać z sauny i basenu, zjeść smaczny posiłek w kawiarni, a nawet zagrać w kasynie. Wszechstronne programy wakacyjne dadzą Ci inspirację i energię na cały dzień pracy, a piękne zdjęcia zrobione w kurorcie będą zbierać mnóstwo polubień. Planujesz świętować Nowy Rok w okolicach stolicy? Tutaj znajdziesz listę najlepszych hoteli w pobliżu Moskwy.Możliwości świętowania Sylwestra są nieograniczone - wybierz tę, która najlepiej pasuje do Twojej osobowości i ciesz się atmosferą.
Autor: Alexandra Sedova Omówienie artykułu
  • Porady dla
  • podróżnikówWiadomości noworoczne i świąteczneAby
powiadomić znajomych: Subskrybuj magazyn:
  • Przeczytaj także
  • komentarze