5 powodów, dla których warto odwiedzić Zjednoczone Emiraty Arabskie

image

5 powodów, dla których warto odwiedzić Zjednoczone

Emiraty Arabskie Pomysły na podróże / Azja Nadszedł długo oczekiwany okres świąteczny. Wielu zaczyna zadawać sobie pytanie: "Gdzie spędzić wakacje za granicą?". Kraje bliskie i dalekie - Egipt, Tajlandia i Turcja - wabią turystów lukratywnymi ofertami. Jeśli jednak pociąga Cię orientalny luksus i egzotyka, jeśli uwielbiasz nie tylko bierny, ale i aktywny wypoczynek, to możesz udać się prosto do Emiratów Arabskich. Oprócz tego istnieją inne powody, dla których warto wybrać ZEA.

Powód 1.

Korzystne

położenieEmiraty

są korzystnie położone w północno-wschodniej części Półwyspu Arabskiego. Jej brzegi obmywają wody Zatoki Perskiej. Po przeciwnej stronie ZEA sąsiadują z Arabią Saudyjską i Omanem. Bez problemu mogą do niego dotrzeć zarówno turyści z Europy i Rosji, jak i z Azji.


Powód 2. Bezpieczeństwo i obsługaWszystkie

osoby przybywające na lotnisko są obecnie poddawane skanowaniu siatkówki oka i sprawdzaniu tożsamości w bazie danych. Do 2020 r. planuje się, aby kontrole były jak najwygodniejsze dla turystów dzięki tunelom akwarystycznym. Tutejsze kompleksy hotelowe oferują komfortowe pokoje wyposażone we wszystkie niezbędne udogodnienia, dzięki którym można przyjemnie i ciekawie spędzić wolny czas.


Powód 3. Unikalne atrakcje

Każdy region ma swój własny charakter i atrakcje. Na przykład Szardża jest stolicą kultury, w której znajduje się wiele muzeów do zwiedzania. Fudżajra to idealne miejsce dla surferów i płetwonurków. Abu Dhabi i Dubaj są atrakcyjne, ponieważ łączą tradycję i nowoczesność, miniaturowe uliczki i zabytkowe budynki z nowoczesnymi dziełami architektury i drapaczami chmur.


Powód 4. Różnorodność wakacjiChociaż

Zjednoczone Emiraty Arabskie są surowym i tradycyjnym krajem orientalnym, turyści czują się tu więcej niż komfortowo. Wszystko zależy od Twoich zainteresowań i możliwości finansowych. Miłośnicy historii mogą wybrać się na wycieczki autokarowe i objazdowe. Jeśli wolisz kontemplować wspaniałe gatunki fauny i flory, możesz wybrać się na wycieczkę morską. Jeśli chcesz poczuć przypływ adrenaliny, odwiedź aquapark lub wybierz się na nocną przejażdżkę helikopterem.


Powód 5.

Okazyjne

zakupyWiele

osób przyjeżdża do Emiratów nie ze względu na wycieczki, rozrywkę i plażowanie, ale z powodu zakupów. Megamarkety sąsiadują z prostymi, komercyjnymi sklepami. Wiele osób wie, że jest to miejsce, w którym można znaleźć rzeczy, które się lubi, od największych światowych marek, praktycznie za tę samą cenę.Nie wahaj się - wybierz Emiraty Arabskie jako cel podróży i zapewnij sobie maksymalną ilość pozytywnych emocji i różnorodnych przyjemności z domieszką orientalnej egzotyki!
Omów artykuł Powiedz znajomym: Subskrybuj magazyn:
  • Przeczytaj także
  • Komentarze