5 najciekawszych parków narodowych w Kanadzie

image

5 najciekawszych parków narodowych w Kanadzie

Pomysły na podróże / Ameryka Kanada jest największym krajem o wyjątkowym i indywidualnym krajobrazie. Jeśli uwielbiasz podróżować, ten północnoamerykański kraj jest miejscem, które warto odwiedzić przynajmniej raz w życiu. Aby doświadczyć nieskażonego piękna dzikiej przyrody i flory oraz ekologicznej integralności natury, należy przede wszystkim wybrać się do parków narodowych.

1.

Park Narodowy BanffPod

koniec XIX wieku lokalne władze małej społeczności w Albercie założyły Banff Park. Z czasem park stał się największym na świecie. Malownicze krajobrazy jeziora Peythe i unikalne zabytki pochodzenia naturalnego przyciągają każdego dnia coraz więcej turystów. Miłośnicy aktywnego wypoczynku mogą wybrać się na przejażdżkę gondolą lub zagrać w golfa. Jeśli szukasz powodów do przemyśleń, to jest to miejsce, w którym możesz zagłębić się w historyczną przeszłość Kanady i poznać kulturę, tradycje i zwyczaje rdzennych mieszkańców.


2.

Park Narodowy Wood BuffaloPark ten

został założony na początku XX wieku i jest ostoją zagrożonych gatunków wpisanych do Czerwonej Księgi. Park jest również znany z pomnika przyrody. Znajduje się tu największa delta utworzona przez rzeki Athabasca i Peace River.


3.

Park Narodowy GlacierW

Kanadzie znajduje się mała osada o dźwięcznie brzmiącej nazwie Kolumbia Brytyjska, w pobliżu której leżą góry Selkerk i Purcell. Park ten został utworzony w XIX wieku w celu objęcia ochroną środowiska naturalnego tego obszaru. Jeśli zdecydujesz się odwiedzić to miejsce, zachowaj szczególną ostrożność, ponieważ obszar ten jest uznawany za zagrożony lawinami.


4.

Park Narodowy AuyittukJeden z

wielu parków w Kanadzie, ten uważany jest za najmłodszy, ponieważ został założony zaledwie 17 lat temu po negocjacjach z miejscową ludnością etniczną. Turyści z całego świata przyjeżdżają tu, aby podziwiać widoki na niekończące się lodowce przylądka Penny Ice i najstarsze pasma górskie.


5.

Park Narodowy WuntutKolejny

obszar parku utworzony stosunkowo niedawno, bo w 1995 roku, na mocy porozumienia ze społecznością Indian Wuntut Gwich'in. Tereny podmokłe, z bogatą fauną (jelenie karibu, piżmaki, niedźwiedzie grizzly, wilki itp.), nie pozostawiają podróżnych obojętnymi. Dziewicza przyroda pozostawia w sercu uczucie piękna.W dobie zaawansowanych technologii czasami trzeba uciec od zgiełku miasta i zanurzyć się w przyrodzie. Kanadyjskie parki narodowe są idealnym miejscem na ucieczkę z kamiennej dżungli do naturalnego środowiska. Doświadczysz spokoju i radości oraz poczucia wolności, którego nie znajdziesz w zatłoczonych biurach i dusznych środkach transportu w wielkich miastach.
Omów artykuł
  • Wskazówki dla podróżnych
Powiedz znajomym: Subskrybuj magazyn:
  • Przeczytaj także
  • Komentarze