5 najbardziej kolorowych miast do odwiedzenia o każdej porze roku

image

5 najbardziej kolorowych miast do odwiedzenia o każdej porze roku

Pomysły na podróże /. Piękne miejsca Nie każdy ma możliwość urlopu latem, ale nie rozpaczaj, bo są miejsca, które cieszą oczy turystów feerią barw i kolorów oraz ciepłym słońcem o każdej porze roku.

Cinque Terre, WłochyPark

narodowy położony w prowincji La Spezia. Na terenie parku znajduje się pięć małych wsi. Miłośnicy przyrody mogą wędrować po łączących je malowniczych ścieżkach, zwiedzać starożytne kościoły i zamki, oglądać mury i ruiny innych starożytnych budowli. Skaliste tereny, pasma górskie, zatoczki i malownicze plaże zachwycają turystów swoim splendorem. Park Cinque Terre to niesamowite miejsce, bogate w oszałamiające morskie i górskie widoki oraz mnóstwo średniowiecznych miejsc. Nie będziecie żałować wycieczki tam, nawet w zimie.


Guanajuato, MeksykMiasto

położone jest w dolinie, którą otaczają wzgórza. Jego place połączone są małymi uliczkami pomalowanymi najbardziej niesamowitymi jaskrawymi kolorami, a budynki mieszkalne i architektoniczne tworzą spokojną i romantyczną atmosferę, która przyciąga turystów. Można tu podziwiać panoramę ze wzgórza San Miguel, odwiedzić starożytne kościoły, kopalnie srebra i muzeum mumii.


Amsterdam, HolandiaNajwiększe

miasto w Holandii. Wspaniała architektura, brukowane uliczki i liczne parki przyciągają co roku wielu turystów. Przytulną atmosferę potęgują przyjaźni, gościnni mieszkańcy. Każdy znajdzie tu coś do zrobienia, co odpowiada jego gustom. W pobliżu znajdują się muzea i modne sklepy. A kiedy już skończysz swój długi spacer, dlaczego nie wstąpić do przytulnej kawiarni i nie wypić szklanki pachnącego, lokalnie warzonego piwa.


Alzacja, FrancjaNiewielki

północno-wschodni region Francji. Dzięki korzystnemu położeniu na skrzyżowaniu szlaków handlowych szybko się rozwijał i stał się ośrodkiem humanizmu i drukarstwa. Małe miasteczka i wioski w Alzacji są położone na zboczach wzgórz obsadzonych winnicami. Podróżnicy lubią zwiedzać okolice, chłonąć słońce i ruiny starych zamków i fortec.


St. John's, KanadaTo naprawdę

żywe, kolorowe miasto. Spacerując po kolorowych ulicach ma się wrażenie, że wkroczyło się w tęczę. Kolorowe domki mogą Wam się kojarzyć z lukrem. Dlatego też deptak nosi nazwę ulicy Cukierkowej. Niezależnie od tego, czy chcesz odkryć zabytki miasta, podziwiać piękne krajobrazy, czy też spędzić czas w przytulnych pubach i barach, promenada przyciąga turystów o każdej porze roku.Nie ma potrzeby, aby w długi zimowy wieczór siedzieć przy oknie i patrzeć na mijającą scenerię. Pakujcie więc walizki i ruszajcie do wakacyjnych hotspotów!
Omów artykuł Powiedz znajomym: Subskrybuj magazyn:
  • Czytaj także
  • Komentarze