5 miejsc w Moskwie, gdzie można złożyć sobie życzenia w Sylwestra

image

5 miejsc w Moskwie, gdzie można złożyć życzenia noworoczne

Pomysły na podróże / Podróże po Rosji

Zbliża się Nowy Rok - czas, w którym nawet sceptycy skrycie składają sobie życzenia w nadziei, że nadchodzący rok pomoże spełnić ich marzenia. Proponujemy mieszkańcom Moskwy i gościom odbyć fascynujący spacer po mieście i odwiedzić miejsca w Moskwie, gdzie można złożyć życzenia.

1. Rzeźby zwierząt w moskiewskim metrzeNa stacji metra Ploshchad Revolyutsii znajduje się wiele ciekawych rzeźb. Pewnie zauważyłeś, że wielu ludzi głaszcze je, gdy wysiadają z pociągu. Uważa się, że głaskanie tych rzeźb przynosi ludziom szczęście. Szczególnie ceniona jest postać psa u stóp strażnika granicznego. Przez dziesiątki lat studenci głaskali czworonoga po nosie, aby zdać egzamin i uzyskać lepszą ocenę.

2. aleja drzew miłościW każdym kraju na świecie istnieje popularna tradycja wieszania zamków na mostach, aby zapewnić, że nowo poślubiony mąż i żona będą żyć szczęśliwie w małżeństwie na zawsze i w miłości. Zamki są zawieszone, klucze wyrzucone, a poręcze mostu niemalże załamują się pod ciężarem niezliczonych symboli miłości nowożeńców. Taki sam los spotkał Most Łużkowa. Jednak władze miasta znalazły kreatywny sposób, aby zachować most, uratować ceremonię ślubną, a także dodać moskiewskie zabytki. W ten sposób w rejonie Mostu Łużkowa pojawiła się tzw. aleja drzew miłości. Na ich gałęziach można zawiesić kłódkę, życząc sobie, aby Wasza miłość trwała wiecznie.

3. Kilometr zeroW przejściu przez Wrota Voskresenski znajduje się legendarny znacznik kilometra zero. Trudno tego nie zauważyć: na szarym bruku widać misterne metaliczne znaki o złotym kolorze - koło w kwadratach zamknięte w innym kole. Aby spełniło się Twoje najskrytsze życzenie, musisz stanąć dokładnie w centralnym kręgu, pomyśleć o swoim marzeniu, a następnie wrzucić monetę przez ramię.

4. Wąwóz GołosowaTa moskiewska świątynia ma bogatą historię. Legendy mówią, że dokładnie w tym miejscu rozegrała się epicka bitwa św. Jerzego Zwycięzcy z Wężem. Wąwóz jest często odwiedzany przez pary marzące o potomstwie. Jednak miejskie legendy głoszą, że wąwóz spełnia nie tylko marzenia o poczęciu dziecka.

5. Chodża Nasreddin i jego osiołCzy masz dzieci, które też bardzo chcą wypowiedzieć życzenie? Następnie należy zabrać dzieci i udać się do domu nr 25A na ulicy Jartsevskiej. Tutaj znajduje się mały pomnik wielkiego mędrca wschodnich legend - Hoja Nasreddin. Mądry człowiek prowadzi za lejce kapryśnego osła. Ten osioł jest uważany za magiczny. Posadź dziecko na jego grzbiecie i pozwól mu wyszeptać życzenie do uszu osiołka i pogłaskać go. Przyłóżcie uszy do głowy osiołka i posłuchajcie snu dziecka. Tak, nie jest to zbyt piękne, ale co jeśli można spełnić jego najskrytsze marzenie, bez pomocy osiołka?

Spełnij swoje życzenia już wkrótce! Niech w nadchodzącym roku spełnią się Wasze najszczęśliwsze marzenia. Wszystkiego najlepszego w nowym roku!
Autor: Mira Kirova Omów artykuł
  • Porady dla podróżnych
  • Nowy Rok i Boże Narodzenie
  • Moskiewskie zabytki
  • Wiadomości
Powiedz znajomym: Zaprenumeruj magazyn:
  • Czytaj także
  • Komentarz