5 mało znanych miejsc we Włoszech

image

5 mało znanych miejsc we Włoszech

Pomysły na podróże / Europa Europa Włochy to kraj o niezwykłej urodzie, dom światowej sławy artystów, poetów i trendsetterów. Jeśli kiedykolwiek tam byłeś, nigdy nie przestaniesz żałować, że nie możesz tam wrócić. Najpopularniejsze kierunki to Rzym, Wenecja i Mediolan. Istnieje jednak wiele innych, mniej popularnych miejsc, ale nie mniej malowniczych i imponujących.

Stresa

Małe miasteczko we Włoszech, otoczone z jednej strony górami, a z drugiej jeziorem Lago Maggiore. Dzięki swojemu położeniu zyskało miano najpiękniejszego małego miasteczka w regionie. Mimo że Stresa nie jest popularną miejscowością turystyczną, jest bardzo gościnna. Wita odwiedzających niesamowitym naturalnym krajobrazem, który otwiera się przed turystami ze szczytu Mottaronne. Polecamy także wizytę w Alpejskim Ogrodzie Botanicznym lub w willi w okolicy.


Wyspy BorromeuszaWyspy te

znajdują się na jeziorze Lago Maggiore i leżą w pobliżu Stresy. Wyspy Borromeusza to trzy niezwykle piękne i egzotyczne wyspy (Isola Bella, Isola Madre i Pescatori), które są połączone szlakami wodnymi przeznaczonymi dla wycieczkowiczów. Isola Bella to teren parku o zabudowie szeregowej. Wyspa Isola Madre to orientalny ogród ptaków. Wyspa Pescatori to jedyna zamieszkana wyspa, na której uwielbiał wypoczywać pisarz Ernest Hemingway.


Limone sul GardaMiasto

położone jest nad brzegiem jeziora Garda. Tutejsza populacja nie przekracza 1000 osób, ale jest o tyle niezwykła, że wszyscy są długowieczni. Specjaliści medyczni z całego świata zbadali ten fenomen i doszli do wniosku, że dieta bogata w ryby z jeziora, oliwki i owoce cytrusowe oraz wyjątkowy klimat są głównymi przyczynami długowieczności. Zwiedzający mogą odwiedzić Palazzo Casa della Finanza i Gepardi, kościół San Rocco i katedrę San Benedetto, a także pospacerować wśród szklarni lub popływać łodzią po jeziorze.


BergamoMałe

połączenie atrakcji stworzonych przez człowieka i naturalnych. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Uprzywilejowane położenie u podnóża Alp pozwala podziwiać wyjątkowe krajobrazy. Miłośnicy historii mogą wędrować po salach zamku w La Rochelle. Wędrowcy poszukujący duchowego ukojenia mogą odwiedzić katedrę w Bergamo.


Matera to miasto

, które zdołało zachować swój historyczny wizerunek. W jego pobliżu znajduje się jaskinia, która została stworzona przez mieszkańców już 9000 lat temu. Obszar wokół starego miasta w regionie Baselicat pozostał w dużej mierze niezmieniony i przyciągnął uwagę przemysłu filmowego. Kręcono tu m.in. scenę ukrzyżowania ze słynnej "Męki Pańskiej".Jeśli masz już dość tłumów i popularnych miejsc, zajrzyj do mniej znanych zakątków Włoch. Są one równie piękne i mają równie wiele ciekawych zabytków, które sprawią, że Twoja podróż będzie wyjątkowa i niezwykła.
Omów artykuł Powiedz znajomym: Subskrybuj magazyn:
  • Przeczytaj także
  • Komentarze