5 kierunków w Ameryce Łacińskiej, które warto odwiedzić

image

5 miejsc w Ameryce Łacińskiej

, które warto odwiedzić Pomysły na podróże Ameryka Łacińska nie jest tak popularna jak Włochy, Francja i inne kraje europejskie, ale to tylko kwestia czasu. Są takie miejsca, których nie da się nie zauroczyć. Co więcej, muzyka, jedzenie i barwy narodowe z pewnością spotkają się z Waszym zainteresowaniem i dodadzą Wam pikanterii.

Semuc-Champay, GwatemalaMiejsce to

jest ukryte głęboko w dzikiej górskiej okolicy. Widoki z wapiennego mostu, stworzonego przez samą naturę, zapierają dech w piersiach. Wznosząc się na wysokość trzystu metrów, można podziwiać wspaniałe krajobrazy. Wodospady i baseny, powstałe w wyniku naturalnego spływu, zachwycają swoim blaskiem. Wypełniająca je woda z górskiej rzeki zachęca podróżnych do orzeźwiającej kąpieli. Nazwa "Semuk Champay" jest tłumaczona z języka starożytnego jako "miejsce, gdzie woda schodzi pod ziemię". W tym miejscu rzeka przedostała się do mis basenów we wnętrzu ziemi.


Park Narodowy Dosos Lencos-Maranhenes, BrazyliaTen brazylijski

park zasługuje na szczególną uwagę zwiedzających. Po dotarciu na miejsce ma się wrażenie, że jest się na innej planecie. Niezwykły krajobraz, na który składają się wydmy i akwamarynowe zbiorniki wodne, na długo pozostanie w pamięci. Najlepszym okresem na odwiedzenie tego miejsca jest wiosna i lato.


Święta Dolina, PeruDolina

leży między stolicą Cusco a Machu Picchu. Niezwykła architektura malowniczych wiosek i lokalne centra handlowe tworzą niezapomniane otoczenie. Na uwagę zasługuje również fakt, że dzięki dobremu położeniu geograficznemu i łagodnemu klimatowi miejscowa ludność nigdy nie cierpi z powodu suszy, która często dotyka sąsiednie regiony.


Wyspy San Blas, PanamaSan Blas

to archipelag obejmujący 350 wysp na Morzu Karaibskim

,

z których tylko 50 jest zamieszkanych. Można tu na własne oczy zobaczyć, jak żyją tutejsi mieszkańcy. Są to miejsca, gdzie postęp technologiczny nie dotarł i gdzie Indianie żyjący na wyspach kontynuują swój sposób życia, tak jak ich przodkowie sto lat temu. Można spacerować po niezamieszkałych wyspach, które zasłużenie można porównać do "raju" na ziemi.


Cenotes, MeksykCenoty

to zapadliska powstałe naturalnie w wyniku zapadnięcia się szczytów górskich jaskiń, w których wnętrzu znajduje się podziemna woda. Plemiona Indian Majów wierzyły, że takie jaskinie są bramami do świata podziemnego. Jeśli chcesz odwiedzić te miejsca, możesz popluskać się w naturalnych zapadliskach wypełnionych słodką wodą.Pamiętaj, że na naszej ziemi jest jeszcze niezliczona liczba nieodkrytych miejsc, w których nie postawił stopy żaden turysta. Dzięki temu są wyjątkowe i przyciągają swoją dziewiczą przyrodą, którą mieszkańcy kamiennych dżungli, odcięci od przyrody w całej jej różnorodności, zawsze chcą się cieszyć. Odkrywaj świat i baw się dobrze!
Omów artykuł
  • Wskazówki dla podróżujących
Powiadom znajomych: Subskrybuj magazyn:
  • Przeczytaj także
  • komentarze