5 ciekawych rosyjskich miast do odwiedzenia w ten weekend

image

5 ciekawych rosyjskich miast do odwiedzenia w weekend

Pomysły na podróże / Podróżując po Rosji, można przeżyć, zrelaksować się i spędzić wspaniały czas w ciągu zaledwie 2-3 dni, jeśli tylko się chce. Wystarczy tylko wybrać ciekawe miasto i zaplanować weekend. Oto 5 rosyjskich miast, które z pewnością urzekną Cię swoim pięknem i różnorodnością.

Niżny Nowogród

Główne atrakcje miasta znajdują się w centrum. Można tu zobaczyć ogromny skansen - Kreml w Niżnym Nowogrodzie. Następnie można przespacerować się ulicą Bolszaja Pokrowskaja i zejść słynnymi Schodami Czkałowskimi. W Niżnym Nowogrodzie jest mnóstwo muzeów: Puszkina, Gorkiego, Dobrolubowa, Sacharowa, muzea sztuki i rzemiosła, rozrywkowe nauki i posiadłość Rukawisznikowa. Każdy z nich jest wyjątkowy na swój sposób. Na przykład Muzeum Chaty Szczyrkowskiej odtwarza XIX-wieczną wioskę i oferuje warsztaty oraz rekonstrukcje wydarzeń historycznych.


KislovodskKislovodsk

jest jednym z miast w Rosji, gdzie można doskonale wypocząć i poprawić swoje zdrowie. Największą popularnością wśród turystów cieszy się Park Zdrojowy. Można tu przejechać się kolejką linową, pospacerować po Dolinie Róż, napić się leczniczej wody w Galerii Narzanaja i pooddychać czystym, świeżym powietrzem. Wodospad Miodu jest obowiązkowym punktem zwiedzania. Tutaj niezwykle błękitna woda przebija się przez krąg lazurowych sopli lodowych - to bardzo ekscytujący widok. Miłośnicy historii mogą odwiedzić muzea Twierdza i Chaliapin's Dacha. O osobliwościach życia codziennego mieszkańców opowiada muzeum etnograficzne "Karaczajewskie Podwory".


Kostroma

Lepiej jest przyjechać do Kostromy zimą. Jest to jedno z rosyjskich miast, które są jakby stworzone na Nowy Rok. Pierwszym miejscem do odwiedzenia byłyby centra handlowe i Snow Maiden Tower. Następnie odwiedzicie Muzeum Lalek, Lnu i Kory Brzozowej, a także Muzeum Sera, gdzie z pewnością spróbujecie pysznego i pachnącego sera z Kostromy. Innym ciekawym miejscem jest Klasztor Ipatiewski, kolebka rodu Romanowów. Na nocleg można zatrzymać się w eko-hotelu "Las Romanowski", gdzie można wziąć udział w poszukiwaniu skarbu lub pojeździć na psie.


Historia tego starożytnego miasta jest odzwierciedlona w jego kościelnej i kupieckiej architekturze

.

Jedną z pierwszych rzeczy, którymi zaskakuje Orel, jest liczba muzeów literackich. Tutaj można dowiedzieć się o życiu i twórczości słynnych pisarzy: Bunina, Turgieniewa, Andriejewa, Leskowa i innych. Park Narodowy "Orłowskie Polesie" zaprasza na spacer leśnymi ścieżkami, obserwację żubrów i jeleni, a także do wysłuchania legendy o Ilji Muromcu, który w tych miejscach zmierzył się ze Słowikiem Zbójem.


Jekaterynburg

Jedno z najpiękniejszych miast w Rosji słynie z ogromnej liczby muzeów z unikalnymi rarytasami. Najciekawszą atrakcją miasta jest Pałac Sewastianow, który zachwyca pięknem i architekturą w stylu pseudogotyckim. Supernowoczesne Centrum Jelcyna zaprasza do udziału w konferencjach naukowych, odwiedzenia biblioteki lub galerii sztuki. Słynny Kościół i Pomnik na Krwi jest miejscem, gdzie zostali pochowani królewscy męczennicy. Tutaj można upamiętnić rodzinę królewską.Rosja słynie z szerokiego wyboru miejsc, w których można spędzić wakacje. Piękna przyroda i różnorodność ciekawych miejsc nie pozostawiają żadnego podróżnika obojętnym. Wybierzcie więc coś dla siebie i wyruszcie na kolejną przygodę!
Omów artykuł
  • Porady dla podróżującychAktualnościPowiedz
znajomym: Subskrybuj magazyn:
  • Przeczytaj także
  • komentarze