40 rosyjskich miast, do których warto pojechać w weekend

image

40 rosyjskich miast, do których możesz pojechać na weekendowy

wyjazd Pomysły na podróż / Podróże Rosja Jeśli myślisz, że nie ma dokąd pojechać, ale do dużych miast turystycznych w Rosji, ten artykuł zmieni twoje zdanie. Jeśli myślisz, że w Rosji nie ma innego miejsca niż duże miasta turystyczne, ten artykuł zmieni Twoje zdanie. Nasz kraj jest tak nieograniczony, że ciągle można znaleźć nowe miejsca do podróżowania. Najlepsze miasta do odwiedzenia to te, o których prawdopodobnie nigdy nie słyszałeś, ale które będziesz chciał zobaczyć.

Obwód Jarosławski

1

. Staroruskie miasto

Uglich

, założone już w X wieku, zachwyca swoją historyczną atmosferą. Potężna rzeka Wołga tylko dodaje malowniczości Ugliczowi w lecie, dlatego zaleca się odwiedzenie miasta o tej porze roku. Jego główną atrakcją jest Kreml z cerkwią św. Demetriusza na Krwi, dzwonnicą i komnatami. Główną atrakcją Kremla jest Kremlowska Cerkiew Demetriusza na Krwi, Dzwonnica i komnaty. Można tu zwiedzić 16 muzeów poświęconych historii życia, rosyjskiej wódce, kartom do gry, rowerom i innym ciekawostkom.


2. Myszkin

30 kilometrów od Uglicza znajduje się przytulne miasteczko Myszkin. Już po nazwie można się domyślić, co jest jej głównym tematem. W skład "Myszkin Folk Museum" wchodzi aż osiem obiektów kultury. Szczególnie uwielbiany przez turystów jest Pałac Myśli. Obiektami dziedzictwa kulturowego są posiadłości dynastii Czistowów, zespół cerkwi św. Katedra Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, zbudowana na początku XIX wieku, została zaprojektowana przez włoskiego architekta Giovanni Manfrini.


3. Rybińsk

W mieście tym do dziś można podziwiać zabytki architektury, wybudowane jeszcze w XVIII wieku. Oprócz wszystkich kościołów i świątyń, uwagę przyciąga neogotycki Kościół Polskokatolicki. Koniecznie trzeba zobaczyć nabrzeże Wołgi, ulubione miejsce odpoczynku mieszkańców miasta, a także rezerwat muzealny w Rybińsku, który oferuje najbardziej malownicze krajobrazy.


4. Rostów

Wielki Imponujące dziedzictwo historyczne pozytywnie wpłynęło na rozwój tego miejsca. Białe mury Kremla i jego budynki, Sobór Zaśnięcia NMP i dzwonnica, Dziedziniec Biskupi, Klasztor Spaso-Jakowlewski i Klasztor Trójcy Świętej - Sergiusza Warnickiego to minimum, którym warto się nacieszyć przyjeżdżając tutaj. Spacery w Rostowie Wielkim są piękne o każdej porze roku.


5. Pereslavl-Zalessky

Założone przez Yury Dolgoruky starożytne miasto łączy w sobie duże zabytki architektury kościelnej. Można tu zwiedzić najbardziej niezwykłe Muzeum Sprytu i Pomysłowości, a także muzea: radia, imbryka, sztuki szycia, historii pieniądza i nie tylko. Brzeg dużego jeziora Pleszewskiego jest wprost stworzony do spędzenia przytulnego letniego wieczoru. Pereyaslavl-Zalessky jest bardzo malowniczy i klimatyczny, nie na darmo umieściliśmy go na liście atrakcji turystycznych niedaleko Moskwy.


Region moskiewski

6.

Sergiev Posad

Główną atrakcją miasta jest Zagorska lalka Matryoshka. Według jednej z wersji historycznych to właśnie tutaj urodziła się znana na całym świecie zabawka. Lalka matryoshka wykonana z różnych materiałów została zgromadzona w odpowiednim muzeum. Męski klasztor (Ławra Trójcy Świętej - Sergiusza) jest naprawdę wyjątkowy i co roku przyciąga wielu turystów z różnych części kraju.


7. Tula

Niewątpliwe skojarzenie przy wymienianiu tego miasta nasuwa się z piernikami, których historię można poznać w Muzeum Piernika - znaku firmowego Tuli. Jest to również miejsce w pobliżu Moskwy, słynące z produkcji samowarów i broni. Spacer po Kremlu pozwoli cofnąć się o kilka wieków: odtworzono tu historyczną atmosferę kompleksu. Zadbane ulice i parki stworzą idealną atmosferę na rodzinny weekend.


8. Kołomna

Podobnie jak w poprzednich przypadkach, sercem miasta jest Kreml, który zaskakuje swoim wielkim murem. Wszystkie zabytki architektury są harmonijnie wkomponowane w część historyczną. Jest to również jedna z najbardziej ekologicznych dzielnic obwodu moskiewskiego, słynąca z zielonych parków i skwerów. Z Kołomną związanych jest wiele nazwisk książąt i kupców.


9. Peredelkino

Chociaż kompleks

historyczno-kulturowy

nie ma statusu osady, lecz jest wsią letniskową, to i tak warto go odwiedzić. W różnych okresach od 1933 roku mieszkali tu najbardziej znani poeci i pisarze: Korney Chukovsky, Bułat Okudżawa, Jewgienij Jewtuszenko, Bella Achmadullina i inni. Można tu zwiedzić domy-muzea i naładować się niesamowitą energią twórczą. W Moskwie i w obwodzie moskiewskim jest wiele domów, w których mieszkali i odpoczywali znani pisarze. Obszerną listę z adresami można znaleźć w naszym artykule.


10. Kubinka

Małe miasteczko zainteresuje szczególnie małych chłopców, którzy są tak zafascynowani wszelkiego rodzaju pancerzami, czołgami i pojazdami wojskowymi. Znajduje się tu duże muzeum historii wojskowości, w którym można zobaczyć przykłady wyposażenia nie tylko z czasów II wojny światowej, ale także z I wojny światowej. W innym budynku można zobaczyć modele lotnicze. W Parku Patriotów można spędzić cały dzień: wycieczki z przewodnikiem, strzelnica, centrum gier i przejażdżki konne zadowolą nie tylko dzieci.


11. Zvenigorod

Savvino Storozhevsky Monastyr, wały ziemne, cerkiew Aleksandra Newskiego, cerkiew dworska i Muzeum Rosyjskich Deserów są szczególną atrakcją dla każdego odwiedzającego Zvenigorod. Aleksandra Groźnego, cerkiew św. Aleksandra Groźnego, cerkiew św. Aleksandra oraz Muzeum Deserów Rosyjskich.


Więcej
  • porad dla podróżników
Powiedz znajomym: Subskrybuj magazyn:
  • Przeczytaj także
  • komentarze