4 oszałamiające podwodne miasta otwarte dla zwiedzających

image

4 oszałamiające podwodne miasta otwarte dla

zwiedzających Pomysły na podróże Piękne miejsca Ostatnio nurkowanie jako rodzaj wodnej rozrywki stało się bardzo popularne wśród podróżników na całym świecie. Na dnie morza można zobaczyć i znaleźć wiele ciekawych rzeczy. Wszyscy wciąż desperacko próbują odnaleźć zaginione miasto Atlantyda, a niewielu wie, że oprócz niego jest jeszcze wiele innych ciekawych miejsc ukrytych przed ludzkim wzrokiem pod powierzchnią wody.

Dwarka, IndieArcheolodzy

uważają, że to historyczne miejsce istniało co najmniej 10 000 lat temu. Miasto zostało wzniesione w ciągu jednej nocy dla boga Kriszny, a po jego śmierci pogrążyło się w morskich głębinach. Przez długi czas Dwarka była uważana za miasto mitologiczne, istniejące tylko w legendach i podaniach. Jednak nie tak dawno temu, pod koniec ubiegłego wieku, dzięki wysiłkom dr S.R. Rao, odkryto jego ruiny. Zanurzając się pod wodę, można zobaczyć różnorodne domy, wiele splecionych ze sobą ulic, port morski i mury ochronne zbudowane z piaskowca. Archeolodzy pracują obecnie na tym terenie i mają nadzieję, że uda im się znaleźć więcej.


Miasto Lwa, ChinyMiasto

otrzymało

swoją

nazwę od swojego położenia. Otoczone Górami Lwimi, stanowiło niegdyś centrum wschodnich Chin i było miejscem wszystkich najważniejszych wydarzeń politycznych i gospodarczych. Jednak w połowie ubiegłego wieku, kiedy pojawiła się kwestia budowy zbiornika wodnego i elektrowni wodnej, rząd chiński postanowił zalać miasto. Obecnie miasto stało się popularnym celem podróży dla miłośników nurkowania.


Baia, WłochyW

dawnych czasach osada znajdowała się na niezwykle pięknym wybrzeżu Zatoki Neapolitańskiej. Według przekazów historycznych Bayeux zamieszkiwali ludzie raczej zamożni, ale uczciwość i przyzwoitość nie były ich cnotami. Miasto rozkwitało dzięki produkcji i handlowi relikwiami, dopóki nie zostało pochłonięte przez morze podczas erupcji wulkanu. Do dziś można tu podziwiać niezwykłe rzymskie posągi, mozaiki i artefakty.


Pavlopetri, GrecjaTo

miasto jest uważane za jedno z najbardziej starożytnych, ponieważ zostało zbudowane już 5 000 lat p.n.e. Został on zatopiony przez żywioły natury (silne trzęsienie ziemi). W drugiej połowie XX wieku archeolodzy odkryli podwodne miasto z niezliczoną ilością dobrze zachowanych artefaktów. Po krótkim czasie miejsce to zaczęło przyciągać także poszukiwaczy przygód.Pamiętaj, że mityczna Atlantyda to nie jedyne podwodne miasto warte uwagi i podziwu. Na naszej planecie jest wiele innych ciekawych miejsc. Jednak wiele z nich jest obecnie ukrytych pod wodą, a kiedyś były one dość żywe i tętniące życiem.
Omów artykuł
  • Wskazówki dla podróżujących
Powiedz znajomym: Subskrybuj magazyn:
  • Przeczytaj także
  • komentarze