4 najbardziej niezwykłe miejsca w Rosji, które każdy powinien zobaczyć

image

4 najbardziej niezwykłe miejsca w Rosji, które każdy powinien zobaczyć

Pomysły na podróże / Podróżowanie po Rosji Ostatnio większość ludzi stara się wyjeżdżać na wakacje do krajów bliskich i dalekich, zapominając zupełnie, że w ogromie naszej ogromnej ojczyzny jest tak wiele pięknych miejsc. Proponujemy, abyście się z nimi zapoznali, przynajmniej wirtualnie.

1.

Mierzeja Kurońska, Obwód KaliningradzkiJest to

skrawek lądu

,

który wystaje na Morze Bałtyckie i stanowi granicę z Republiką Litewską. Ze względu na swój wyjątkowy krajobraz, florę, która liczy ponad 600 gatunków roślin, oraz faunę różnych gatunków zwierząt Mierzeja Kurońska została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i ma status "Parku Narodowego". Dla turystów przygotowano sześć szlaków pieszych, którymi mogą spacerować i cieszyć się pięknem tych miejsc.


2.

Khibiny, obwód murmańskiTen

masyw górski na Półwyspie Kola ma łagodną rzeźbę terenu i imponujące krajobrazy. Na własne oczy można tu zobaczyć prawie wszystkich przedstawicieli fauny i flory wpisanych do Czerwonej Księgi. Od listopada do czerwca stoki Aikuaivenchorr i Kukisvumchorr pokryte są śniegiem, co sprzyja rozwojowi turystyki narciarskiej. Można też wybrać się na safari jeepami, łowić ryby w miejscowych wodach i poznać życie hodowców reniferów.


3.

Kizhi, KareliaKizhi

to wyspa leżąca na wodach jeziora Onega, jednego z największych zbiorników wodnych w Europie. Najbardziej znany zabytek w Rosji przyciąga uwagę podróżnych swoim zespołem architektonicznym pochodzącym z XVIII i XIX wieku, kiedy to budowano bez użycia gwoździ. W tym miejscu dziedzictwo kulturowe, historyczne i prawosławne splotło się i połączyło w jedno. Miejscowa ludność twierdzi, że kto chce zobaczyć i poznać Karelię, powinien zacząć od tej wyspy.


4.

Ruskeala, KareliaKolejne

niesamowite miejsce w Karelii. Mała wioska zamieszkana przez pracowników Kanionu Marmurowego, która obecnie stanowi największą atrakcję lokalną. W czasie wojny rosyjsko-fińskiej część kamieniołomu została zalana. Do dziś jednak istnieją czynne sztolnie, w których wydobywa się marmur, choć w minimalnych ilościach. Dla tych, którzy kochają piękne krajobrazy i świeże powietrze, przygotowano tu wszystko: ścieżki i szlaki, specjalne miejsca parkingowe, wypożyczalnie sprzętu wodnego itp.To tylko niewielka część tego, co można zobaczyć na rozległych przestrzeniach naszego rozległego kraju. Wystarczy jednak gorąco zapragnąć znaleźć się wśród tych piękności i cieszyć się dziewiczością i wspaniałością przyrody. I jest to jak najbardziej możliwe, ponieważ takie wyjazdy nie wymagają długich przygotowań i załatwiania formalności - wystarczy spakować plecak i w drogę!
Omów artykuł
  • Porady dla podróżników
Powiedz znajomym: Subskrybuj magazyn:
  • Przeczytaj także
  • Komentarze