30 najpiękniejszych miejsc w Hiszpanii, które trzeba zobaczyć przynajmniej raz w życiu

image

30 najpiękniejszych miejsc w Hiszpanii, które warto zobaczyć przynajmniej raz w życiu

Pomysły na podróże / Europa W Hiszpanii jest nieskończenie wiele atrakcji turystycznych: dziedzictwo kulturowe, zabytki historyczne, różnorodność gastronomiczna, morze, góry ... Jeśli jesteś doświadczonym podróżnikiem, jesteś przytłoczony różnorodnością rzeczy do zobaczenia i zastanawiasz się: gdzie chcesz zacząć zwiedzanie? Jakie miejsca powinieneś odwiedzić przynajmniej raz w życiu?

Hiszpania to naprawdę piękny i oryginalny kraj. Łączy w sobie niezrównaną kuchnię z niesamowitymi, pełnymi pasji hiszpańskimi filmami z pięknymi aktorami i aktorkami. Kontrastujące ze sobą krajobrazy z pewnością urzekną miłośników naturalnego piękna. Miłośnicy historii i kultury światowej mogą cieszyć się dziedzictwem tego kraju na każdym kroku przez całe życie.

Ale co zrobić, gdy czas, budżet i wakacje są ograniczone, a nie chcesz przegapić niczego szczególnie ważnego i wartościowego w życiu? Wybrałam 30 najpiękniejszych miejsc w Hiszpanii, które z pewnością warto zobaczyć przynajmniej raz w życiu. Oczywiście nie sposób w jednym artykule umieścić opisu każdego pięknego miejsca w Hiszpanii, ale starałam się znaleźć te najciekawsze, według samych Hiszpanów. A kto wie, może o niektórych z nich usłyszysz po raz pierwszy.

1. Park Narodowy Timanfaya - LanzarotePrzyglądając

się zdjęciom

tego parku, można by pomyśleć, że zostały one zrobione na innej planecie, ale nie, jest to prawdziwy ziemski hiszpański krajobraz, który można zobaczyć w Timanfaya, na wyspie Lanzarote

.

Strona jest jedyną naturalną twierdzą wśród hiszpańskich parków narodowych i posiada wyjątkowe cechy geologiczne i jest doskonałym przykładem najnowszego wulkanizmu w Makaronezji. Urozmaicony krajobraz reprezentowany jest przez kolory takie jak czerwony, brązowy, ochra, pomarańczowy i czarny, co z pewnością czyni go turystycznym znaleziskiem, które warto odwiedzić przynajmniej raz w życiu.

2. Cape Cap - de - Formentor -MallorcaGdzie na Balearach można podziwiać jeden z najlepszych zachodów słońca w basenie Morza Śródziemnego? Oczywiście na przylądku Formentor na Majorce. To miejsce jest jednym z symboli Majorki. Kręta droga o długości 18 km oferuje jedne z najlepszych widoków, jakie można sobie wyobrazić. Po obu stronach drogi znajdują się platformy widokowe. Punkt widokowy Sa Crueta o wysokości 232 metrów jest uważany za najlepsze miejsce, z którego można podziwiać piękny widok na wyspę Colomère. Ale gusta są różne. Po przybyciu na Cape Formentor, możesz zatrzymać się prawie w każdym miejscu na wyspie, jak tylko chcesz. Geografia wyspy pozwoli Ci w krótkim czasie dotrzeć do każdego zakątka raju.

3. Dalt Vila - IbizaIbiza

to

o wiele więcej niż dyskoteki, imprezy i plaże

.

Nie można przejść obojętnie obok starego miasta Dalt Vila i jego starożytnych murów, które zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Wybierz wygodne buty i wybierz się na wędrówkę przez urokliwe krajobrazy Ibizy. Nie przegap pięknych wiejskich osiedli na tej uroczej wyspie.

4.

Latarnia morska

Es Cap de Barbaria - FormenteraLatarnia

morska

Es Cap de Barbaria, w południowo-wschodniej części Formentery, jest jedną z najbardziej popularnych lokalnych atrakcji

.

Ta oryginalna nazwa wskazuje na piracką przeszłość wyspy. A sama latarnia została zaprojektowana w 1924 roku, ale ostatecznie otwarto ją dopiero w 1971 roku. W pobliżu znajduje się Torre de Garrovet, wieża strażnicza z 1763 roku. Formentera to miejsce, które jest bardzo warte uwagi.

5. La Mola - MenorcaJeślichcesz poznać inną atrakcję Menorki, mogę podzielić się świetnym pomysłem: odwiedź fortecę La Mola, znaną również jako Forteca Izabela II

.

Obiekt ten jest doskonałym przykładem XIX-wiecznej architektury wojskowej na Menorce. Twierdza składa się z 10 frontów, które podzielone są na dwie grupy obronne: lądową i morską. Mury zostały zbudowane w latach 1848-1875 w celu ochrony wyspy przed groźbą kolejnej inwazji brytyjskiej.

6. Park Przyrodniczy Oles del Rio Duraton - SegoviaAteraz udajmy się do prowincji Segovia, aby odkryć Park Przyrodniczy Oles del Rio Duraton

.

Zajmuje powierzchnię 5.037 ha i stanowi dla turysty nie tylko znaczenie przyrodnicze i ekologiczne, ale także dorobek kulturalny kilku pokoleń. Pamiętaj, aby znaleźć czas na Pustelnię San Frutos, Klasztor Nuestra Señora de la Hoz i zobaczyć piękne miasto Occ Sepulveda. Spędzisz wspaniały czas z rodziną i będziesz naładowany pozytywnymi i jasnymi emocjami.

7. Rzeka Sil i jej kanion - Lugo i OrenseKanionrzeki Sil jest znacznie węższy niż kanion w pobliżu rzeki Minho, a jego ściany są idealnie pionowe

.

Możesz zwiedzić ten obszar katamaranem lub samochodem i odbyć wspaniały spacer podziwiając widok pięknych winorośli.

8. Przylądek Finisterre - La CoruñaTen

cypel

był kiedyś uważany za punkt, za którym zaczynał się koniec świata

.

Rzymski generał, który prowadził podbój Galicji, Desimo Junio Bruto, stwierdził, że "słońce wygasa w tej okolicy". Miejscowi mówią, że Fenicjanie praktykowali kult słońca w Finisterre. Dziś nad cyplem góruje majestatyczna 17-metrowa latarnia morska, widoczna nawet z odległości 32 mil. Jest to jedno z miejsc, które większość pielgrzymów przemierzających szlak Xacobea wybiera jako punkt końcowy swojej duchowej odnowy. Przeczytaj więcej artykułów
  • Porady dla podróżników
Powiedz znajomym: Subskrybuj magazyn:
  • Przeczytaj także
  • komentarze