25 najlepszych miejsc w Europie na tanie wakacje

image

25 najlepszych miejsc w Europie na niedrogie wakacje

Pomysły na podróże /. Europa Chcę wyznać wszystkim uczciwym ludziom, że czasami jestem zbyt dużym planistą. Mam obsesję spisywania w punktach wszystkich przyszłych wydarzeń i wyraźnego przestrzegania listy optymalnych działań. W przeważającej liczbie sytuacji ta cecha charakteru mi pomaga, ale w niektórych przypadkach wpędza mnie w straszną depresję.

Ja, jak większość moich rodaków, otrzymuję pensję w krajowej walucie, która ulega wahaniom i wpływa na wszystkie aspekty życia. Myślę, że nie jestem jedyną osobą, która po każdym przelewie bankowym dzieli pieniądze na stosy: "Żywność", "Czynsz", "Rozrywka", "Wydatki nadzwyczajne" i tak dalej, i tak dalej. Sezon wakacyjny w pełni, a Wakacyjna Skarbonka jest teraz dla wielu najbardziej interesująca.

Jeśli kraje WNP są objechane daleko i szeroko, a słynne wschodnioeuropejskie destynacje już odwiedzone, to nadszedł czas na podbój "Dzikiego Zachodu" kontynentu europejskiego. Wtedy właśnie pojawia się problem niedopasowania przewidywanych wydatków do aktualnego stanu finansowego. Chłopaki, chyba nie zamierzamy rezygnować z marzeń?

Z myślą o tym, by zaoszczędzić jak najwięcej, przeprowadziłem w tej sprawie wiele badań. Wniosek jest dość oczywisty: jeśli chcesz podróżować nie wydając zbyt wiele pieniędzy, powinieneś unikać miejsc turystycznych spopularyzowanych w kulturze masowej. Niech Wenecja i Londyn chwilę poczekają, a my udamy się do mniej popularnych, ale nie mniej pięknych miast.

1.

Utrecht, HolandiaLwia

część podróżników odwiedzających Holandię stawia na Amsterdam. Nie będę się spierać, stolica może pochwalić się bogatą historią i mnóstwem miejsc rozrywki, ale wakacje tam będą kosztować całkiem sporo. Zbudowany na kanale rzecznym Utrecht również ma kilka unikalnych atrakcji przypominających romantyczną epokę średniowiecza. Jest to miasto studenckie, a duża liczba młodych ludzi sprawia, że nie jest to nudne miejsce. Kluby nocne i bary zapewniają, że nigdy nie będziesz się nudził wieczorami, gdy wrócisz z całodziennych wycieczek. Miejsce w tanim hostelu będzie kosztować około 30 dolarów (zdaję sobie sprawę, że euro jest walutą Europy, ale przeliczmy wszystkie kwoty na dolary).


2

. Edynburg, Wielka Brytania

Nie wiem jak Was, ale mnie w szkole uczono, że "Londyn jest stolicą Wielkiej Brytanii". Nawet gdyby mnie obudzono w środku nocy, bez wahania bym to zapamiętał. Istnieje uzasadnione pytanie, dlaczego tak mało mówiono nam o innych miastach w Wielkiej Brytanii. Weźmy na przykład Edynburg, stolicę Szkocji. On również ma wieżę z olbrzymim zegarem, wspaniałe pałace jako rezydencje koronowanych monarchów i godne podziwu przykłady średniowiecznej architektury. Dla porównania, łóżko w edynburskim hostelu zaczyna się od 25 dolarów, podczas gdy hostel w Londynie kosztuje dwa razy tyle.


3.

Siena, WłochyTuryści

błędnie uważają, że bez odwiedzenia Rzymu, wakacje we Włoszech nie mogą być uznane za udane. Po części mają rację, gdyż Wieczne Miasto jest niezapomnianym przeżyciem. Jego ulicami i placami można spacerować godzinami. Jednak Siena będzie spełnieniem marzeń dla osób chcących poszerzyć swoją wiedzę o historii i architekturze. Przepustka do Parku Archeologicznego w Roselle kosztuje od 10 dolarów, zwiedzanie średniowiecznych opactw - 35 dolarów, a wizyta w słynnej katedrze w Sienie jest darmowa.


4. Marsylia

, FrancjaChociaż

Marsylia jest drugą co do wielkości metropolią we Francji, to pod względem liczby turystów pozostaje daleko w tyle za Paryżem. Stolicę odwiedza rocznie około 24 mln osób, podczas gdy Marsylię "tylko" 2 mln. To portowe miasto oferuje swoim gościom wykwintne potrawy przyrządzane z najświeższych owoców morza pochodzących z samego progu. W 2013 roku otrzymało tytuł Europejskiej Stolicy Kultury. Marsylia jest najstarszym miastem Francji, dlatego koniecznie wybierz się na wycieczkę z przewodnikiem po jej ulicach i okolicach (28 USD). Pokoje w prywatnym hotelu w pobliżu metra zaczynają się od 40 dolarów.


5

. Belfast, Irlandia

Szczerze mówiąc, mam już dość porównywania stolic i miast w wyborze, więc skupię się tylko na atrakcjach i cenach. Proces zasiedlania terenu, na którym znajduje się współczesny Belfast, sięga epoki brązu. Inne kluczowe punkty orientacyjne w kształtowaniu się miasta to budowa zamku przez Johna de Courcy w 1177 roku, aktywne zagospodarowanie terenu przez szkockich i angielskich osadników w XVII wieku oraz rewolucja przemysłowa w XIX wieku. To właśnie z tymi okresami związane są główne zabytki i pomniki historyczne. Bilety do muzeów zaczynają się od 5 dolarów. Pokój w ośmioosobowym hostelu można dostać za 15 dolarów (śniadanie wliczone w cenę).


6

. Bibery, UKIf

chcesz doświadczyć ducha surowej angielskiej wsi, wizyta w Bibery jest koniecznością. Wioska słynie z pięknej wiejskiej scenerii. Kamienne domy z dachami pokrytymi dachówką zachowały się w oryginalnej formie od XVII wieku. Chociaż jest to ulubione miejsce wśród miejscowych, międzynarodowi goście wolą bardziej tętniące życiem miejsca. Zatrzymaj się w zabytkowym dworku za jedyne 60 dolarów , załóż czerwony szlafrok z baize, rozsiądź się wokół kominka i wypij herbatę z porcelanowego zestawu.


7

. Palmanova, Włochy - Proszę

nie mylić z hiszpańskim kurortem o tej samej nazwie. Włoska Palmanova to miasteczko zamkowe o idealnym geometrycznym kształcie. Z lotu ptaka ulice tworzą regularny sześciokąt. Rowy, kanały i bastiony obronne dopełniają podobieństwa do gwiazdy. Pierwszy kamień położono w okresie świetności Republiki Weneckiej, dokładnie w 1593 roku. Miasto można nazwać "muzeum na wolnym powietrzu". Każda ulica nosi w sobie pamięć o scenach bitewnych, a w co drugim domu mieszkała sławna osoba. Zobacz bogatą kolekcję broni w Muzeum Historii Miasta (12$ bez przewodnika) i odwiedź katedrę, która uosabia wykwintną wspaniałość weneckiej architektury. Nocleg w hotelu w starej części miasta będzie kosztował 70-80 USD.


8

. Ronda, HiszpaniaOficjalna

siedziba walk byków jest wpisana na listę zabytków narodowych Hiszpanii. W mieście znajduje się najstarsza arena walk byków w kraju - Plaza de Toros - a w pobliżu wznosi się pomnik miedzianego byka. Wierzy się, że dotykając odpowiedniego rogu, można spełnić swoje życzenie i spełnić się. Większość interesujących miejsc pochodzi z XIV wieku i obejmuje twierdzę Alcábar, rzymski most i katedrę Santa María de la Encarnación, która łączy w sobie najlepsze style architektoniczne. Szczególną popularnością wśród zwiedzających cieszy się wąwóz Pointe Nuevo oraz Muzeum Czarownic. Najtańsza wycieczka krajoznawcza, trwająca kilka godzin, kosztuje 38 USD, natomiast najdroższa i najdłuższa - 150 USD. Ceny pokoi w lokalnych hotelach wahają się od 21 do 200 dolarów (nie liczę luksusowych hoteli).


9.

Göteborg, Szwecja

W Göteborgu każdy, młody i stary, znajdzie coś dla siebie. Dzieci uwielbiają wycieczki do największego parku rozrywki w Skandynawii z ponad 30 atrakcjami, które zaspokoją wszystkie gusta. Miłośnicy muzyki klasycznej mogą wybrać się na spektakl do Opery w Göteborgu. Smakosze będą mogli skosztować wspaniałych potraw w restauracjach i małych kawiarniach (przy okazji, Szkoła Kulinarna w Göteborgu jest uważana za jedną z najlepszych na świecie). Noclegi zaczynają się od 25 dolarów za łóżko w hostelu.


10. Bruksela, BelgiaSercem

miasta jest Dom Króla, związane z nim średniowieczne budynki i Rynek. Na uwagę zasługuje fakt, że każdy stary budynek ma swoją nazwę, np. "Lis" czy "Wilczyca". Czy wiesz, że wraz z niesławną rzeźbą "Boy Piss", w Brukseli znajdują się dwa inne pomniki, które wykonują tę samą brudną robotę - "Peeing Girl" i "Doggie Piss". Belgowie i ich zamiłowanie do zaspokajania podstawowych potrzeb ciała. W zasadzie nie trzeba chodzić do muzeów ani kupować wycieczki z przewodnikiem. Kluczowe zabytki są dostępne za darmo. Możesz zameldować się w hostelu w okolicy z dobrym połączeniem komunikacyjnym już za 16 dolarów.


11. East Anglia, UKOglądając

serial Downton Abbey, postanowiłem przeszukać Wielką Brytanię w poszukiwaniu niedrogich tras przez typowe arystokratyczne regiony. Wschód kraju obejmuje sześć hrabstw, które mogą pochwalić się charakterystyczną architekturą w chłodnym angielskim stylu. Na szczególną uwagę zasługują katedry w Norwich, Peterborough i St Albans. Zaplanuj podróż pociągiem, który oferuje piękne widoki na zielone łąki, dziewicze lasy i starożytne zamki. Jeśli chcesz, możesz zatrzymać się w jednym z nadmorskich kurortów i wdychać słony zapach Morza Północnego. Szczególnie poza sezonem ceny wynajmu zaczynają się od 8 dolarów.


Czytaj dalej
  • Porady dla podróżnych
  • Oszczędzanie
Powiedz znajomym: zaprenumeruj magazyn
  • Czytaj także
  • Komentarze