15 najpiękniejszych miejsc w Nowej Zelandii

image

15 najpiękniejszych miejsc w Nowej Zelandii

Pomysły na podróże / Piękne miejsca

Nowa Zelandia jest słusznie uważana za jedną z najbardziej niesamowitych naturalnych destynacji na naszej planecie, z bujnymi lasami i drogami wodnymi, które sprawiają, że jest to rajski ogród na ziemi. Nie znajdziesz turysty, który nie cieszyłby się z wycieczki do tego wspaniałego kraju. Przyjrzyj się uderzającemu naturalnemu pięknu Nowej Zelandii.

1. Huka Falls

Malownicza rzeka Waikato (wpadająca do jeziora Taupo) utworzyła unikalny wodospad Huka Falls. Rwące potoki niosą 220.000 litrów wody na sekundę! Otoczona bujną roślinnością, rzeka szumi i pieni się, unosząc w powietrze niezliczone ilości mglistych kropel. Nie trzeba dodawać, że wartka otchłań przyciąga miłośników whitewater rafting, którzy chcą doświadczyć adrenaliny podczas spływu rzeką. Kaskada Hooka znajduje się w Wairakei Recreational Park, gdzie można spokojnie pospacerować, podczas gdy Twoi przyjaciele będą się taplać w rwącej rzece Waikato.


2. Las sekwojowy w Rotorua Z

elandia słynie z prawdziwych oldtimerów - majestatycznych sekwoi. Te dumne piękności wznoszą się w niebo, górując nad resztą roślinności, ale spacer po lesie dostarczy jeszcze więcej niezapomnianych wspomnień, jeśli będziesz zwiedzać okolicę z wiszących mostów. Widząc, jak wiele z tego małego zakątka świata znajduje się w tym urzekającym miejscu, uświadamiasz sobie, o co w życiu chodzi. W nocy można wybrać się na wycieczkę po zaroślach, gdzie drzewa trzymają dziwnie ukształtowane lampki, rozświetlające mrok wielobarwnymi światłami. W ciągu dnia można podziwiać bujną zieleń w promieniach słońca.


3. Lady Knox Geyser

Niesamowity gejzer znajduje się w obszarze wulkanicznym Taupo i został odkryty całkiem przypadkowo. Więźniowie z pobliskiego więzienia chcieli wyprać w gejzerze swoje brudne ubrania i ku ich zaskoczeniu gejzer nagle się obudził, wydobywając z siebie bulgoczący strumień. Później dowiedzieli się, że w środku znajdują się dwie komory z ciepłą i zimną wodą. Po wlaniu roztworu mydła zachodzi reakcja chemiczna, która wywołuje erupcję. Przedsiębiorczy Nowozelandczycy w pełni wykorzystują ten cud natury i każdego dnia (dokładnie o 10:15 rano czasu lokalnego) urządzają atrakcję turystyczną budzącą Lady Knox z jej drzemki.


4. Waitomo Firefly Caves

Jeśli zdarzy Ci się odwiedzić Nową Zelandię, koniecznie odwiedź Te Kuiti (Wyspa Północna), gdzie znajdują się fenomenalne Waitomo Caves. Oczywiście zdjęcia nie oddają w pełni blasku żywych świateł jarzeniowych, które swoim mistycznym niebieskawym blaskiem rozświetlają ciemne sklepienia. W jaskini ognistej czujesz się jak bóstwo przechadzające się wśród gwiazd na niebie. Neonowe naturalne światła migoczą misternie, tworząc skomplikowane wzory.


5. Hobbiton

Kto nie chciałby znaleźć się w bajce? Cóż, w Nowej Zelandii to marzenie może się spełnić! Nic dziwnego, że adaptacje książek Tolkiena powstawały w rozległym kraju, gdzie cała przyroda wygląda jak żywe wcielenie lasów elfów. Urocza wioska Hobbiton została zbudowana specjalnie na potrzeby filmu. Codziennie przybywają tu setki turystów, chcących poznać życie zabawnych hobbitów. Tutejsze budowle to nie sztuczne parawany, ale prawdziwe ziemianki, mistrzowsko wykonane zgodnie z opisem w książce.


6. Kaikoura i wieloryby

Małe miasteczko Kaikoura stało się sławne wśród miłośników obserwacji morskich. Bliskość głębin morskich powoduje powstawanie planktonu, który przyciąga wiele ptaków, ryb i ssaków morskich. Można tu zobaczyć foki, a przy odrobinie szczęścia nawet wieloryba. Mówi się, że szczęście uśmiecha się do każdego, kto widział nurkującego olbrzymiego wieloryba!


7. Milford Sound - kraina fiordów

Niesamowicie piękne zatoki otoczone są skalistymi brzegami, a z trzystumetrowych klifów spływają wodospady. Ten piękny region powstał w wyniku topnienia wielowiekowych lodowców i jest uważany za prawdziwy fenomen, ponieważ tutejsza woda ma różny stopień zasolenia na różnych poziomach. Dzięki temu w jednym miejscu spotykają się różne naturalne ekosystemy. Podziwiaj widoki Milford Sound z pokładu łodzi wycieczkowej, z lotu ptaka (samolotem) lub na szlakach turystycznych na klifach. Chropowaty zarys fiordów stanowi ostry kontrast dla spojrzenia miłośnika piękna bez zbędnych ceregieli.


Czytaj więcej
  • Porady dla podróżnych
Powiedz znajomym: zaprenumeruj magazyn
  • Czytaj także
  • Komentarz