15 miejsc w Rosji na niezwykłe wakacje

image

15 rosyjskich miejsc na niezwykłe wakacje

Pomysły na podróże Podróże po Rosji

Każdego lata wyjeżdżasz nad morze, a każdej zimy do zagranicznych kurortów narciarskich? Czy mieszkańcy kurortu uważają Cię już za swoją własną osobę i z roku na rok Twoje wakacje przynoszą Ci coraz mniej pozytywnych emocji? Nadszedł czas, aby coś zmienić! Dlaczego nie pójdziesz następnym razem do...

1. Veliky UstyugWycieczka do Veliky Ustyug to świetny sposób, aby poczuć się jak dziecko lub zafundować dzieciom bajkę. Wizyta w posiadłości Dziadka Mroza nie pozostawi Cię obojętnym. Kiedy jest najlepszy czas na wyjazd? O każdej porze, ale nie w okresie ferii zimowych. Z powodu napływu turystów urlop będzie męczarnią: przepełnione kawiarnie, tłumy na przejażdżkach i znacznie wyższe ceny noclegów. W przeciwnym razie, Veliky Ustyug jest idealnym miejscem do podróży samochodem z dziećmi.

Jeśli wybierasz się do Veliky Ustyug zimą, weź ciepłe ubrania, ponieważ wiele rozrywek i atrakcji znajduje się na zewnątrz, więc będziesz musiał spędzić dużo czasu na świeżym powietrzu. Zaopatrzcie się w przekąski, ponieważ kawiarnie i restauracje działają według harmonogramu i niestety nie ma na miejscu sklepów spożywczych - będziecie musieli pojechać do miasta. Najlepszym miejscem na nocleg jest teren Votchiny. Wówczas można cieszyć się wieczornymi spacerami, pieczeniem barbeque i piciem grzanego wina przy ognisku. W ramach rozrywki można odwiedzić wycieczkę w domu Ojca Świętego, w jego kuźni i na Ścieżce Bajek, wysłać list w specjalnej poczcie, wybrać się na przejażdżkę saniami lub na tubing. Nie ograniczaj się do Wotchiny - w mieście znajdziesz piękne kościoły z XV-XIX wieku. Należy pamiętać, że niektóre z nich są otwarte dla zwiedzających tylko w okresie letnim.

2. KostromaKostroma podejmuje bajkowy temat. Tutaj można odwiedzić Śnieżną Dziewicę. Na dziedzińcu znajduje się wiele eksponatów, drewniane huśtawki, a także niezwykły zegar, odliczający czas do Nowego Roku. W samej wieży znajduje się sala lodowa, w której można wypić koktajl lub miód pitny.

Pozytywne wrażenia można wzmocnić odwiedzając Muzeum Architektury Drewnianej. Jest to skansen, w którym można zobaczyć drewniane domy z bali, kościoły i inne budowle nie tylko wewnątrz, ale i na zewnątrz.

3. YaroslavlProponujemy Wam odwiedzić ojczyznę Baby Jagi. Znajduje się w odległości 185 km od Jarosławia w osadzie Kukoboy. Program obejmuje: wycieczkę do domu Jagi i wypicie herbaty z naleśnikami, zwiedzanie miejscowej świątyni. Mnóstwo konkursów, zabawnych przedstawień rozweseli i odwróci uwagę od kłopotów.

4. ZadonskZa mało bajkowych miejsc? Udaj się do Kudykina Gora, na obrzeżach Zadonsku. Zachwycająca przyroda, mnóstwo warsztatów i atrakcji zapewnią Ci rozrywkę na długi czas. Można tu kupić ręcznie robione produkty i nauczyć się, jak własnoręcznie wykonać bibeloty. Masz ochotę na przejażdżkę na wielbłądzie? Nie musisz wyjeżdżać daleko - spełnij swoje marzenie na Górze Kulikowej!

Należy pamiętać, że tutejsze programy są przeznaczone przede wszystkim dla dzieci, więc (jeśli chcesz cieszyć się wycieczką) powinieneś zanurzyć się w dzieciństwie i zostawić "dorosłą powagę" w domu.

5. MyszkinJedna myszka, dwie myszki... Zobacz zabawki-myszki z całego świata w Muzeum Myszy, humorystycznie udekorowana kompozycja rozweseli Cię! Pozytywny nastrój można wzmocnić, odwiedzając Muzeum Rosyjskich Butów Filcowych i Muzeum Ludowe Myszkina.

6. SumarokovoCzy próbowałeś kiedyś mleka łosia? A co z mlekiem, czy widziałeś kiedyś łosia? Czas zaradzić tej sytuacji - wybrać się na wycieczkę na farmę łosi. Będziecie mieli okazję nakarmić i pogłaskać te zwierzęta, a także poznać ich sposób życia.

7. NowosybirskPomimo niegościnnego klimatu, Nowosybirsk pozostaje atrakcyjną destynacją turystyczną. Jest tu wiele możliwości aktywnego i relaksującego wypoczynku, piękna przyroda - wszystkie te niuanse są przyjemnie relaksujące. Jeśli znajdziesz się w Nowosybirsku, koniecznie odwiedź zoo, ponieważ jest ono uważane za jedno z najlepszych w kraju. Drugim na liście miejsc wartych odwiedzenia jest Morze Ob - latem można się tu wspaniale kąpać, a zimą podziwiać lodowe wzory na brzegu.

Jeśli podróżujesz własnym samochodem, wybierz się na wieczorną przejażdżkę przez Most Bugryński. Przyjemna muzyka i nocna iluminacja mostu wywołają niezapomniane wrażenia. W parku Bugrinskaya Grove, można zorganizować dobrą sesję zdjęciową. Co do reszty rozrywek, proszę wybrać według własnego gustu - jest tu planetarium, ogród botaniczny, mnóstwo kawiarni i klubów, a piękna architektura pozwoli cieszyć się spacerem po mieście i podziwiać sztukę.

8. KaliningradTo bajeczne miasto znajduje się na liście "chciejstw" każdego podróżnika. Unikalna mieszanka kultury europejskiej i słowiańskiej oraz dobrze rozwinięta turystyka czyni to miasto jeszcze bardziej atrakcyjnym do odwiedzenia.

Miasto zostało poważnie zniszczone w czasie II wojny światowej, dlatego nie ma tu zbyt wielu oryginalnych zabytkowych budynków, które znajdują się na obrzeżach osady (nie bądź leniwy i przejdź się w te miejsca) Historyczne centrum Kaliningradu to fascynujący widok. Jeśli jesteś romantykiem, to spacer po mostach miasta jest właśnie dla Ciebie. Nie zapomnij o bramach miejskich - z pierwotnych siedmiu, tylko jedna spełnia obecnie swoją pierwotną funkcję. W pozostałych znajdują się muzea i restauracje. Jeśli odwiedzisz Kaliningrad i nie będziesz na Mierzei Kurońskiej, to Twoja wycieczka nie jest warta zachodu. Morze jest chłodne i miłośnicy ciepła raczej nie będą mogli się w nim pluskać, ale za to jaka przyroda i jakie powietrze!
Przeczytaj więcej
  • Porady dla podróżujących Wiadomości
Powiadom znajomych: Subskrybuj magazyn:
  • Przeczytaj także
  • Komentarze