12 najpiękniejszych miast w Rosji: VIDEO

image

12 najpiękniejszych miast w Rosji:

pomysły na podróże

VIDEO

Podróżowanie po Rosji "Nie można zrozumieć Rosji mózgiem, nie można jej zmierzyć wspólną miarą" - pisał Fiodor Tyutczew. Największy kraj na mapie świata znany jest nie tylko z bogatej kultury, starożytnej historii i charakterystycznych tradycji, ale także z zachwycających miast o niezapomnianych widokach i architekturze. Przejdź się z nami ulicami 12 najpiękniejszych miast Rosji i poczuj ich niezapomnianą atmosferę.

1. Petersburg i

bez wątpienia miasto nad brzegiem Newy zajmuje pierwsze miejsce pod względem piękna. W 1703 roku Piotr Wielki zbudował miasto, które setki lat później pozostaje najbardziej eleganckim i inteligentnym na świecie. Petersburg słynie z antycznej architektury, mostów zwodzonych i romansu białych nocy. Peterhof, Ermitaż, Teatr Maryjski i Katedra św. Izaaka to eleganckie i bajeczne miejsca, w których można się zakochać.




2.

MoskwaUtrzymanie się

wzdłuż czerwonej kostki brukowej głównego placu kraju to marzenie niemal każdego Rosjanina. Moskwa wita wszystkich zapierającą dech w piersiach panoramą. Złote katedry, zabytki, zielone parki i duch patriotyzmu sprawiają, że do majestatycznej i niezbadanej Moskwy wraca się wciąż na nowo.




3.

IrkuckMiasto

nad błękitnym jeziorem Bajkał słynie z zielonych lasów, rozległych łąk i starożytnej architektury. Szlachetny Irkuck ma wiele do zobaczenia i zrobienia dla każdego.




4

. KaliningradChociaż

Kaliningrad został zbudowany przez Niemców w 1255 roku, to po wejściu na jego ulice ma się poczucie prawdziwej europejskiej stolicy i rosyjskiej duszy jednocześnie. Są tu muzea, teatry i katedry, ale szczególną popularnością cieszy się pomnik Karla Friedricha von Munchausena, genialnego wynalazcy wszech czasów.




5. Kazań-Kazań

to miasto, które harmonijnie połączyło osobliwości kultury tatarskiej i rosyjskiej. Tutaj cerkwie stoją obok kościołów katolickich, a stare tatarskie chaty przyjaźnią się z uroczymi rosyjskimi wioskami.




6. Najczęściej

odwiedzany kurort na wybrzeżu Morza Czarnego,

Soczi

, kojarzy się wszystkim tylko z morzem, słońcem, rekreacją i olimpiadą. Ale oprócz wspaniałego nadbrzeża, Soczi jest pełne teatrów, pięknej architektury i obiektów rekreacyjnych dla całej rodziny. Będąc nad morzem nie zapomnij odwiedzić 33 wodospadów Soczi, parku narodowego i słynnych Orlich Skał.




7. JekaterynburgPośród

potężnego Uralu czai się kolejny klejnot Rosji - Jekaterynburg. Jekaterynburg to duży ośrodek przemysłowy, w którym znajdują się nie tylko zakłady i wszelkiego rodzaju branże, ale także stara część miasta, w której można znaleźć słynne zabytki dla najmłodszych i przyszłych pokoleń.




8. Rostów nad DonemRostów nad Donem

to miasto kościołów i wojskowej chwały. Znajdziecie tu ponad czterysta tablic pamiątkowych, około 50 obiektów sakralnych i koloryt, który można znaleźć tylko w Rostowie.




9. WołogdaCiepłe

i uduchowione miasto, z którego nie chce się wyjeżdżać. Wołogda od wieków zachowuje swój urok i romantyzm w powietrzu. Ładne prowincjonalne miasteczko z rzeźbionymi murami i brukowanymi uliczkami.




10. Wład

imir Kolejnym celem podróży jest Władimir, jedno z najpiękniejszych miast Rosji z bogatą historią i ulicami zasypanymi zielenią i bijącymi dzwonami.




11. KrasnojarskNad

brzegami szybkiego Jeniseju znajdują się dziesiątki kolorowych fontann, barwnych i muzycznych, imponujących i uroczych. Miasto uważane jest za najczystsze, najładniejsze i najbardziej zielone miejsce w całej południowej części kraju.




12. Niżny NowogródNiżny

Nowogród jest jednym ze 100 miast na świecie, które mają wielką wartość kulturową i historyczną dla całej ludzkości, według UNESCO. Pewnie dlatego, że dała nam Czeburaszkę, dwóch chłopaków z Umyturmana i pamiętny obraz Chochłomy. Jest też bogata w piękne nabrzeża, zabawne pomniki, rozpadającą się architekturę i przytulne sklepiki i herbaciarnie na każdym kroku.




Piękno to pojęcie względne, a każde miasto ogromnej i niezmierzonej Rosji jest na swój sposób piękne. Mamy nadzieję, że nasza mała wycieczka Was zadowoliła, a w kolejne wakacje spakujecie walizki i ruszycie odkrywać niezbadane przestrzenie.
Autor: Daria Shimanskaya Omów artykuł Powiedz znajomym: Subskrybuj magazyn
  • Czytaj także
  • Comments Off on