12 najpiękniejszych miast Ukrainy: filmy, które trafiają prosto do serca

image

12 najpiękniejszych miast Ukrainy: VIDEO, które trafiają w sedno

Travel Ideas /. Ukraina Ukraina to nie tylko bogata kultura, długa historia i wielkie pragnienie wolności. Ukraina to zbiór pięknych miejsc, które nas otaczają. Ogromne lasy, szybkie rzeki i setki pięknych i przytulnych miast, każde piękne i wyjątkowe na swój sposób. Wybraliśmy 12 najbardziej godnych uwagi i zapraszamy do wspólnego oglądania. 25-lecie poświęcone jest.1.

Matka rosyjskich miast, kolebka całej ukraińskiej historii Kijów jest jednym z najwspanialszych miast Europy. Złote biodra katedry św. Michała, plac św. Zofii, wspaniała Ławra, historyczny Majdan i kwitnący Chreszczatyk to tylko niewielka część stolicy. Sam Bułhakow uwielbiał spacerować po przytulnych uliczkach Kijowa i mówił, że nikt nigdy nie kochał Kijowa bardziej niż on.
2. LwówTutaj

romantyzm jest w powietrzu, a stare budynki i zapach kawy przenoszą nas w czasie. Lwów stał się wielką miłością nie tylko dla każdego Ukraińca, ale i dla całej Europy.3. OdessaUkraińska

perła to Odessa. To miasto, które nie pozwoli Ci się nudzić. Tutaj znajdziesz przyjaznych ludzi, słone morskie powietrze i wszystko jest tak dobre jak nowe. Tutaj nowe modne budynki tulą się do majestatycznych staroci, a widoki można znaleźć na każdym kroku. Co tu dużo mówić: "Odessa!".
4

. Kamyaniec-PodolskiNa

Ukrainie jest takie miejsce, gdzie można znaleźć się w średniowieczu i poczuć się jak szlachetny rycerz lub piękna dama. Kamieniec-Podolski to miasto, w którym nowoczesność miesza się z bajką, starożytnymi zamkami i turniejami rycerskimi.
5. CzerniowceCzerniowce

słusznie nazywane są "ukraińskim Paryżem". Architektura, styl i piękno tego miasta nie ma sobie równych w Europie. Architektura, piękno i charakter miasta rywalizują z każdym europejskim miastem.
6

. Iwano-FrankiwskInwano-Frankiwsk

to miasto, które zachwyca swoją przyrodą, europejskim wyglądem, ludźmi i starożytną architekturą. Znajdziesz tu przytulną księgarnię i małą kawiarnię z domowymi wypiekami na każdym rogu, a także odkryjesz fontanny i niezwykłe rzeźby, poczujesz ciepło i relaks.
7

. ŁuckLuck to kolejna

duma zachodniej Ukrainy. Miasto jest uważane za jedno z najstarszych w kraju i słynie z Zamku Luborta, starożytnej fortecy o niezwykłej urodzie. Łuck to miasto harmonii i spokoju, gdzie współczesne tradycje i dobroduszni ludzie mieszają się z antyczną architekturą i duchem starożytności.
8

. Charków

to nie tylko ogromna metropolia i pierwsza stolica Ukrainy, ale także centrum kulturalno-oświatowe kraju. Ma swoistą energię, frenetyczne tempo życia i ogromną ilość zabytków, które każdy Ukrainiec powinien zobaczyć.
9. Czernigowa

Czernigowa jest miastem zieleni. Stare budynki, zielone parki, jasne kwietniki i mnóstwo kościołów, które przyciągają pielgrzymów z całego świata. Czernihów kocha każdy, kto kiedykolwiek spacerował jego rozmarzonymi ulicami i czuł lekkość i szczęście w powietrzu.
10. JaremczeJedynym

miastem na Ukrainie, w którym zimą gromadzi się więcej turystów niż gdziekolwiek indziej, jest Jaremcze. Miło jest świętować Sylwestra w małych domkach z drewnianych bali z widokiem z okna na ośnieżone szczyty Karpat.
11. DniproEkaterynosław

, Dniepropietrowsk, a teraz Dniepr - miasto nad brzegiem potężnego Dniepru. Warto odwiedzić choćby dla samego spaceru po najpiękniejszej promenadzie na Ukrainie. Słynie z szerokich alei, unikalnych parków, wiekowej historii i zapachu białych drzew akacjowych.
12. WinnicaSerce

i dusza Podola, Winnica jest miastem o starożytnej historii i prawdziwym ukraińskim cudem - największą fontanną świetlno-muzyczną w całej Europie. Winnica to miasto, w którym tracisz poczucie rzeczywistości i wchodzisz w świat starożytności, jasnych kolorów i niezapomnianych wrażeń.

Ukraina jest ogromna i wspaniała. A żeby mieć pewność, odkrywaj dla siebie to, co piękne i wyjątkowe w każdym nowym dniu!
Autor: Darya Shimanskaya Omów artykuł Powiedz znajomym: Subskrybuj magazyn
  • Czytaj także
  • Comments Off on