12 miejsc turystycznych w pobliżu Moskwy, gdzie można się świetnie bawić

image

12 miejsc dla turystów w pobliżu Moskwy, gdzie można się świetnie bawić

Pomysły na podróże / Podróże po Rosji W tym artykule zapraszamy na małą wycieczkę. Nie zwracaj uwagi na to, że na zewnątrz jest zima, nasz rejs nie będzie zbyt odległy. Trasa obfituje w przepiękne miejsca, które na szczęście znajdują się w zasięgu ręki. Przygotuj się na odkrywanie tych niezwykłych miejsc, które znajdują się o rzut kamieniem od Moskwy. Te fantastyczne miejsca na pewno zainspirują Cię do dalszych działań, więc jeśli już zacząłeś wypełniać swoją Listę Życzeń na przyszły rok, wiesz już, którą pozycję powinieneś tam umieścić.

1. Piligrim Porto Film City

Adres: Khimki, Firsanovka, Serednikovo Estate, Region MoskiewskiCzy chcesz przenieść się w czasie i poczuć atmosferę XVIII-wiecznego europejskiego miasta? Witamy w "Piligrim Porto"! Ten unikalny kompleks znajduje się na terenie osiedla Serednikowo, a kiedyś był dekoracją do filmu "Zapiski spedytora Kancelarii Tajnej". Dziś już dawno przestał mówić "Cięcie". Cięcie", ale kompleks jest otwarty dla turystów jako miejsce z unikalnymi miejscami do robienia zdjęć i licznymi imprezami rozrywkowymi.

Wędrując po parku, można łatwo znaleźć nie tylko autentyczne domy, ale także ogromny statek piracki wzorowany na Czarnej Perle, ulubionym statku Jacka Sparrowa. A propos, Piligrim Porto nie jest jedynym miastem kinowym w regionie moskiewskim. Adresy pozostałych można znaleźć w naszym artykule.

2. Bykovo EstateAdres

: wieś Bykovo, rejon ramieński, region moskiewskiOsiedle Bykowo składa się z kilku budynków, z których każdy jest niesamowity. Jednak najbardziej rzuca się w oczy cerkiew Ikony Matki Boskiej Włodzimierskiej, której autorstwo przypisuje się słynnemu architektowi Wasilijowi Bażenowowi. Monumentalna budowla w stylu pseudogotyckim zachwyca swoim rozmachem i niesamowitą atmosferą.

Spacerując powoli po tym terenie, zwiedzający może podziwiać wysokie bliźniacze wieże, wspaniałą fasadę, która z czasem uległa zniszczeniu, oraz białe kamienne schody z balustradą. Sam majątek ma długą historię, zmieniał kilku właścicieli, ma też swoją alternatywną nazwę: Maryino, od imienia Marii Aleksandrowny Naryszkiny, żony jednego z byłych właścicieli majątku (generał-gubernatora Michaiła Izmailowa).

3. Centrum Reprodukcji Rzadkich ZwierzątAdres

: Region moskiewski, Okręg Wołokołamski, Moskiewskie ZooLubisz eko-turystykę? Jeśli tak, to z pewnością zainteresuje Cię to miejsce. Niedaleko Moskwy znajduje się szkółka, która przez długi czas była zamknięta dla zwiedzających. Otworzyła swoje podwoje dopiero w 2017 roku, a już teraz każdy może choć na chwilę zbliżyć się do natury i obserwować życie i zachowanie rzadkich gatunków zwierząt. Na przykład, zagrożony żuraw japoński i żuraw syberyjski są hodowane w Centrum Reprodukcyjnym.

Są tu również koty pallasowskie z Transbaikalii, tygrysy amurskie, wilki czerwone, rosomaki, gepardy, szkółka ptaków drapieżnych, papużki i wiele innych ciekawych rzeczy. Gdy zwierzęta nabiorą sił i dojrzeją, staną się mieszkańcami zoo, i to niekoniecznie moskiewskiego. Często "przybrane dzieci" Centrum zmieniają nie tylko miejsce zamieszkania, ale także kraj.

4. Kościół Znaku w DubrowicyAdres

: Region moskiewski, Podolsk, DubrowicaKościół w Dubrowicy jest zabytkiem architektury, który pojawił się już w XVII wieku. Unikatowa budowla wzniesiona w stylu barokowym zachwyca oko niesamowitymi detalami. Cerkiew Znamieńską zdobią liczne rzeźby i symbole, m.in. Feniks, który powstał z popiołów, posągi Grzegorza Teologa i Jana Chryzostoma, kamienne obrazy, powtarzające główne tematy Biblii, a także kwiaty, owoce, anioły itp.

Oprócz godnego uwagi wystroju zewnętrznego i wewnętrznego, można tu zobaczyć ikonę Matki Boskiej Znaku, namalowaną 150 lat temu, a także kamień pamiątkowy Mariny Cwietajewej, znajdujący się na terenie dworu.

5. Park-Muzeum Etnomir "

Adres: obwód kałuski, rejon borowski, v. PietrowoZapewne słyszeliście o tym wspaniałym miejscu, ale jeśli nie, to koniecznie powinniście je odwiedzić. Zima czy lato, to nie ma znaczenia. "Etnoworld" potrafi zaskoczyć o każdej porze roku. Największy w Rosji park muzealny to kompleks, tętniący życiem. Park prezentuje kulturę różnych krajów, co znajduje odzwierciedlenie nie tylko we wnętrzach "dziedzińców etno", ale także w kuchni, tradycjach, rozrywkach, programach folklorystycznych i festiwalach tematycznych. Do wyboru jest 11 "etno-domów", czyli hoteli etnicznych: domek z wikliny, jurta, dom himalajski, chata, a nawet indyjski pałac.

Na miejscu stale działają warsztaty, muzea, sklepy z pamiątkami i kawiarnie. Ważne daty, takie jak Nowy Rok czy tydzień naleśników są tu szczególnie ruchliwe: festiwale ludowe i rozrywki nie pozwolą żadnemu gościowi się nudzić. Czy wiesz, gdzie można świętować Nowy Rok? Rozważmy najlepsze hotele w pobliżu Moskwy, które z powodzeniem łączą wysoki poziom usług, wiele ofert na wysokiej jakości wypoczynek i wysokiej klasy programy rozrywkowe.

6. Park Safari Góry Kudykina

Adres: obwód lipecki, rejon zadoński, wieś KamenkaPrzed nami długi szereg świąt i weekendów, a to oznacza, że najwyższy czas, aby wybrać się na górę Kudykino. Nie, nie "kraść pomidory", ale za porcję wrażeń i dobry humor. Naturalny Park Cudów można zobaczyć z daleka, ponieważ jego wejścia strzeże ogromny 15-metrowy trójgłowy smok, który wydaje się pochodzić ze znanej rosyjskiej bajki. Przy okazji, Wąż Gorynych jest interaktywny: w określonym czasie każda z jego głów tryska prawdziwymi płomieniami (nie tylko dzieci, ale i dorośli będą pod wrażeniem).

Ale również w parku rodzinnym jest wiele do zobaczenia. Są tu stajnie z tematycznymi wycieczkami i przejażdżkami, plac zabaw dla dzieci, rzeźby, skocznia narciarska i tubingowa i wiele innych. Co więcej, wstęp na wzgórze Kudynka jest bezpłatny.

7. Osiedle OrekhovnoAdres

: region Psków, powiat Pustoshkinsky, v. OrekhovnoPatrząc na ten niesamowity dwór, który jest prawdziwą perłą regionu Pskowa, trudno uwierzyć, że nie jest on wynikiem wielowiekowej historii, że nie stworzył go dla swojej ukochanej jakiś książę czy generał. Orekhovno jest tworem na wskroś nowoczesnym, choć ma w sobie trochę historii. Architekt Aleksandr Grivko zbudował wspaniały park dla upamiętnienia swojej matki, która mieszkała w tych stronach.

Dworek jest wpisany na listę międzynarodowej organizacji Great Gardens of the World. Na jego 5 hektarach można podziwiać różne style ogrodnictwa (przykłady angielskiej, włoskiej i innej sztuki ogrodowej), pospacerować po zielonym labiryncie, zrobić sobie zdjęcie na tle niesamowitych rzeźb, a także oddać się refleksji, siedząc w małej altance z widokiem na rzekę.

8. Góra AleksandraAdres

: obwód jarosławski, miasto Pereslavl-Zalessky, jezioro Pleshcheevo"Zobacz, na górze jest krzyż...". - Od razu przychodzą mi na myśl słowa słynnej piosenki Nautilusa Pompiliusza. I nic dziwnego. Pamiętny krzyż na wzgórzu Aleksandra rzeczywiście wznosi się nad pobliskim jeziorem Pleszewo, symbolizując długą historię Rosji i tradycje chrześcijańskie. Sama góra jest również niezwykłym miejscem. Jego terytorium jest usiane śladami wykopalisk, ponieważ uważa się, że kiedyś istniała tu starożytna rosyjska osada, a w XIII wieku znajdował się tu prawosławny klasztor założony przez Aleksandra Newskiego.

Dziś miejsce to cieszy się ogromną popularnością. Odbywają się tu festiwale i fora młodzieżowe, targi rzemiosła, parada balonów i regularne pielgrzymki dla tych, którzy chcą poznać historię i podziwiać widok ze szczytu góry.

9. Piramida GolodaAdres

: 38 km autostrady Noworosyjskiej, rejon istryjski, obwód moskiewskiJadąc autostradą Noworosyjską można było łatwo zauważyć ten budynek. Monumentalna konstrukcja była pierwotnie jeszcze wyższa, ale po przejściu huraganu w 2017 roku ukazała się zwiedzającym w zaktualizowanej i nieco mniejszej wersji. Piramida głodu nie ma nic wspólnego z brakiem jedzenia, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Jej nazwa pochodzi od nazwiska jej założyciela, hydrogeologa Aleksandra Hungera.

Inspiracją dla inżyniera jest pomysł skonstruowania budynku z bloków i paneli z włókna szklanego, który mógłby "rozwiązać problemy miast i obszarów o zachwianej równowadze ekologicznej, a także sytuacje epidemiologiczne". Piramida rzekomo przechowuje bioenergię, która może pomóc ludziom. Pseudonaukowe twierdzenia autora zostały skrytykowane przez opinię publiczną, ale pozostali ci, którzy nadal odwiedzają piramidę: niektórzy dla specjalnej energii, inni po prostu dla kilku kolorowych zdjęć.

10. Farma wielbłądów w Ethnoparku "Kochevnik"

Adres: miasto Khotkovo, Sergiev Posad, w pobliżu wsi Morozovo, region moskiewskiCzy można zobaczyć prawdziwe wielbłądy w zimie? To jest łatwiejsze niż kiedykolwiek! W parku "Nomad" czują się jak w domu. Można tu również zobaczyć mongolskie jaki, kozy, gęsi, owce, północne psy zaprzęgowe i wiele innych uroczych zwierząt. W weekendy można nawet pojeździć na wielbłądach.

Również w soboty i niedziele wszyscy goście etnoparku mają możliwość odwiedzenia czukczańskiej yarangi, mongolskich i turkijskich jurt oraz zrobienia sobie zdjęć w mongolskich strojach. W herbacianej jurcie będzie można spróbować koumiss i posilić się narodową buriacką potrawą - buuzy, czyli posy. Również na terytorium "Nomad" można znaleźć rozrywki dla wszystkich członków rodziny: kreatywne klasy mistrzowskie, strzelanie z łuku, wycieczki i koncerty, teatr lalek, interaktywne wykłady, itp. 11.

Park Sztuki Nikola-Lenivets

Adres: obwód kałuski, rejon Dzierżyński, v. Nikola-LenivetsNajwiększy park sztuki w Europie położony jest wokół niewiarygodnie małej wioski. Początki wsi Nikola Lenivets sięgają III tysiąclecia p.n.e., kiedy to na terytorium współczesnej wsi powstała osada starożytnych Vyatichi. W latach 2000, dzięki wysiłkom współczesnych moskiewskich architektów, historyczny obszar stał się znany daleko poza granicami Rosji.

Opuszczone naturalne krajobrazy stały się częścią ogromnego, unikalnego parku, który co roku wzbogaca się o nowe instalacje i obiekty artystyczne. W 2006 roku rozpoczął się festiwal Archstoyanie, prezentujący prace projektantów krajobrazu z całego świata. Dziś Nikola-Lenivets Art Park jest aktywnym projektem turystycznym, który przyciąga gości programami rozrywkowymi na dużą skalę i kreatywnymi innowacjami, dlatego zajmuje zasłużone miejsce na naszej liście niezwykłych hoteli w Rosji.

12. Park ptaków "Wróbelki

Adres: obwód kałuski, rejon żukowski, c. Sovkhoz "Pobeda", ul. Park Ptaków 3/1.W pierwszym w kraju parku ptaków udało się połączyć naukę z zabawą. W swojej ogromnej kolekcji posiada ponad 270 gatunków ptaków (egzotycznych, domowych i szponiastych), a także liczne zwierzęta (od osłów i byków po gady i strusie). Oprócz obserwowania zwierząt, w parku można miło spędzić czas, pojeździć na kucykach, łowić ryby, grać w paintball, zjeżdżać na zjeżdżalni śnieżnej, wziąć udział w warsztatach plastycznych, coś przekąsić w kawiarni i odpocząć w domku nad jeziorem.

Do dyspozycji gości jest sauna oraz sala konferencyjna dla dorosłych. Przy okazji, kałuski park ptaków "Wróble" jest jednym z dziesięciu najlepszych ogrodów zoologicznych i akwariów w kraju (według magazynu "Odpoczynek w Rosji").

Oczywiście to nie wszystkie niesamowite obiekty, które mogą zadziwić swoim pięknem, oryginalnością i różnorodnością. Ale z nimi możesz rozpocząć swoją podróż po ojczystej ziemi. Bardzo często, zwracając uwagę na atrakcyjne reklamy zagranicznych kurortów, zapominamy o niesamowitych miejscach, które znajdują się bardzo blisko.
Autor: Irina Garmash Omów artykuł
  • Porady dla podróżników Zwiedzanie
  • Moskwy
Powiadom znajomych: Subskrybuj magazyn:
  • Przeczytaj również
  • Komentarze