10 najważniejszych niuansów emigracji, o których nikt nie myśli

image

10 najważniejszych niuansów emigracji, o których nikt nie myśli

Travel Ideas /. Traveler's Note Emigracja to coś, co może zmienić życie każdego o 180 stopni. Niektórzy jednak przeprowadzają się do innego kraju i z łatwością przystosowują się do nowego środowiska, dla innych natomiast taka decyzja staje się najtrudniejsza i nie do zniesienia. Dlaczego? Bo wiele osób nie potrafi sobie nawet wyobrazić, jakie niuanse trzeba rozważyć przed podjęciem tak drastycznego działania. Dziś zatem przyjrzymy się głównym kwestiom, które czekają każdego emigranta.


1.

Pierwszą rzeczą, która od razu przychodzi do głowy, gdy myślimy o opuszczeniu rodzinnego kraju, jest

zmiana

środowiska językowego. Oczywiste, jak to może być, wiele osób pomija fakt, że w obcym kraju jest bardzo mało osób, które cię rozumieją. Minimalnym wymogiem do podróżowania jest znajomość co najmniej języka angielskiego. Jeśli nie znasz go, lub języka danego kraju, będzie Ci bardzo trudno podczas przeprowadzki.

Z drugiej strony, nawet jeśli biegle posługujesz się innym językiem, niemożność usłyszenia własnego języka ojczystego może dodać skały do twojej duszy. Wyobraź sobie, że wcześniej na co dzień stykałeś się z dużym przepływem ludzi mówiących tym samym językiem co Ty. Nagle okazuje się, że jesteś otoczony przez wielu obcych ludzi z zupełnie innym akcentem, wymową, strukturami zdań i ogólnymi wzorcami mowy.

Dlatego zanim wyjedziesz do innego kraju, radzimy upewnić się, że go zbadałeś. Zaopatrz się w słownik lub dowiedz się, skąd wziąć dobry tłumacz online. I oczywiście spróbuj psychicznie przygotować się na długi pobyt w społeczeństwie, które nie mówi zwykłym rosyjskim.


2.

Inne humory

i ludzie w ogóle

Kolejna pozycja na naszej liście to inne humory i ludzie w ogóle. W innych miejscach nie znajdziesz ludzi, którzy rozumieją klasyczne żarty i przekomarzania się, które królują na przyjacielskich spotkaniach w twoim kraju. I to jest zupełnie normalne.

Każde państwo i jego obywatele mają swoją unikalną mentalność, zasady i wartości. W Niemczech, na przykład, prawie co druga dziewczyna lub kobieta odmawia noszenia makijażu, używając go tylko na bardzo, bardzo ważne wydarzenia. Nie patrz więc z wyrzutem na ludzi, którzy różnią się wyglądem lub sposobem komunikacji od tego, którego znasz od kilku lat.

3.

Zupełnie inna kultura

Ten punkt pokrywa się trochę z poprzednim. Ale jest tego znacznie więcej. Ekspatrianci muszą wziąć pod uwagę, że w nowym kraju zamieszkania wiele rzeczy będzie zupełnie innych.

Na Węgrzech nie ma zwyczaju klaskania w barze, angielska herbata jest podstawą każdej rozmowy, a w Chinach wszelkie prezenty należy dawać i otrzymywać dwoma rękami... a to tylko kropla w morzu wśród tylu różnorodnych i ciekawych tradycji i zwyczajów innych narodowości.Niektóre z nich są bardzo cenione przez mieszkańców i złamanie ich spowoduje, że dostaniesz niezadowolone spojrzenie (w najlepszym wypadku). Dlatego zanim się przygotujesz powinieneś chociaż trochę wiedzieć o zwyczajach panujących w kraju, do którego się wybierasz.

4.

Możesz być zaskoczony, że nie każdy kraj ma tak wysoki szacunek dla nowoczesnej sieci młodzieżowej

w

CIS. Instagram, Facebook, VK itp. mogą nie być priorytetem w komunikacji online. Dlatego nie zawsze można znaleźć nową znajomość w zwykłych programach.

Co do komunikacji na żywo, to też są niuanse i dotyczą nie tylko bariery językowej między ludźmi z różnych miejsc.

Na przykład na ulicach Niemiec często można spotkać ludzi, którzy głośno mówią. Pewnie pomyślałbyś, że walczą, prawda? Ale w rzeczywistości mogą po prostu mówić o cieple słońca i pięknych kwiatach wokół nich. Rodowici Niemcy mają zwyczaj mówić głośniej niż ludzie z innych krajów.Warto, aby imigranci przez jakiś czas obserwowali rozmowy ludzi, a następnie starali się dostosować do rytmu życia w nowym miejscu zamieszkania.

5.

Powinieneś być przygotowany, że Twoje zwykłe potrawy, takie jak barszcz, zupa kapuściana, rassolnik, kluski ziemniaczane i inne, znikną z

Twojego

życia. Oczywiście wszystkie te rzeczy można przyrządzić samemu w swojej kuchni ... ale raczej nie znajdziecie ich w lokalnych lokalach gastronomicznych.

Poza tym, na półkach sklepowych można natknąć się na nieznane produkty. I być może będziesz musiała się trochę bardziej postarać, aby znaleźć w domu niektóre ze swoich zwykłych produktów.


6.

Inny przemysł filmowy/muzyczny/rozrywkowy w ogóle

Wszyscy znamy słynne wersy z piosenek naszych gwiazd pop, śpiewamy na imprezach topowe kawałki i pamiętamy najśmieszniejsze momenty z rodzimych programów telewizyjnych.

Ale w innym kraju muzyka grająca na ulicach i w lokalach będzie zupełnie inna. Ludzie wokół ciebie będą rozmawiać o różnych filmach i serialach. A w telewizji nie będzie już "Bitwy na psychiki", "Mężczyzna/Kobieta" i "The Bachelor". Będziemy musieli dostosować się do różnych preferencji...

7


.
Nie

trzeba

zapominać, że podczas przeprowadzki trzeba przygotować wiele dokumentów. Dotyczy to nie tylko zezwolenia na pobyt, ale także wielu innych dokumentów. Będziesz pod obserwacją lokalnych władz, jeśli przeniesiesz się do innego kraju, ale masz paszport we własnym kraju.


8.

Sąsiedzi, przyjaciele, rodzina

Opuszczenie domu oznacza nie tylko nabycie nowych znajomości, ale także możliwą utratę starych połączeń. Niewiele osób

radzi sobie

z byciem poza domem przez tak długi czas... Podczas gdy

jedni poradzą sobie z rozstaniem normalnie i dostosują się do nowej rzeczywistości, inni będą tęsknić za domem, ciepłymi rodzinnymi obiadami, przyjaźniami i nie tylko

.

Ale ważne jest, aby zrozumieć, że przeprowadzka jest okazją do rozpoczęcia życia z czystym kontem. Nie musisz przecinać więzi ani celowo zapominać o starych znajomościach. Staraj się utrzymywać kontakt z rodziną i przyjaciółmi, którzy będą przy Tobie nawet w najtrudniejszych chwilach. No i oczywiście nawiązać w nowym miejscu parę znajomości i przyjaznych sąsiadów!


9.

Znalezienie pracy

jest jedną z pierwszych rzeczy, które imigrant musi zrobić po przybyciu do nowego środowiska. Jest to dobre rozwiązanie, jeśli jesteś zaawansowanym projektantem stron internetowych lub jeśli pracujesz w sektorze IT lub czymś podobnym. Ale nie każdy może opanować te zawody i trzeba robić wszystko po staremu, szukając typowej pracy pobliskiego dozorcy, pracownika fabryki itp.

W każdym przypadku ważne jest, aby umieć zbudować relację z pracodawcą i wszystko dokładnie sprawdzić, aby nie zostać oszukanym. Ponadto w innym kraju obowiązują inne zasady i przepisy. Dotyczy to zarówno etykiety pracy, jak i czasu spędzonego na stanowisku.

10.

Ostatni punkt na naszej liście dotyczy

miejsc

publicznych. Co to oznacza? W zatłoczonych miejscach naturalnie gromadzą się ogromne ilości mieszkańców. Część z nich może patrzeć na "nowych" w mieście ze swoistą nieufnością i pogardą (ma to większe znaczenie w małych miastach). Nie dziw się więc i nie rób zamieszania, jeśli zauważysz nieprzyjazne spojrzenia. Przyzwyczajenie się do nowego środowiska zajmie trochę czasu.Jak widać, lista rzeczy, na które należy zwrócić uwagę podczas emigracji jest całkiem spora. Choć każdy z elementów możesz uznać za bardzo banalny, nie należy tych niuansów pomijać. Wszystkie powyższe to rzeczy, które mogą spotkać każdego nowicjusza. A tym, co odróżnia emigranta od zwykłego turysty, jest czas trwania planowanej podróży. W związku z tym każdy z wyżej wymienionych punktów w końcu zacznie tworzyć presję, a tylko dobrze przygotowana osoba może sobie z nią poradzić.
Omów artykuł Powiedz znajomym: Subskrybuj magazyn:
  • Czytaj także
  • Komentarze