10 najbardziej oczekiwanych festiwali muzycznych na Ukrainie w 2016 r.

image

10 najbardziej oczekiwanych ukraińskich festiwali muzycznych w 2016

roku Pomysły na podróż / Ukraina Ukraina Dla jednych zdanie "Sex, drugs and rock and roll" nie znaczy absolutnie nic, a dla innych popularne wyrażenie staje się mottem. Na wakacjach nie ma sensu siedzieć w ciasnych i dusznych mieszkaniach w mieście lub leniuchować w plażowych kurortach. O wiele przyjemniej jest spędzić czas przy dobrej muzyce w towarzystwie podobnie myślących ludzi. Na Ukrainie odbywa się wiele wartych uwagi festiwali w najpiękniejszych miejscach naszego kraju, więc zacznijcie planować swój wyjazd krok po kroku, mentalnie spakujcie walizki i przygotujcie się na najlepsze lato w swoim życiu.


1.

Alfa Jazz Fest (24-27 czerwca)

Jazz - tak piękny, zmysłowy, trochę cierpki, jak dojrzałe półwytrawne wino. Od 2011 roku do Lwowa przyjeżdżają setki muzyków z ponad trzynastu krajów. W 2016 roku organizatorzy obiecują rozszerzyć geografię. Postawili sobie ambitny cel - przynieść kulturę jazzową masom. Program jest jeszcze formułowany, ale już wiadomo, że melomanów ucieszy występ Arturo Sandovala, pochodzącego ze słonecznej Kuby i zdobywcy 10 nagród Grammy. Na scenie pojawi się Pat Metheny, jeden z najbardziej wpływowych muzyków XX wieku, który otrzymał niespotykaną liczbę Grammy (20 za siedem kolejnych albumów).
Bądźcie na bieżąco z najnowszymi informacjami na oficjalnej stronie festiwalu.2. theBestCity.UA (1-3 lipca)

To największy festiwal rockowy na Ukrainie, plasujący się w pierwszej dwudziestce w całym WNP. W 2013 roku liczba widzów przekroczyła 70 tysięcy osób. W różnych latach swoimi wizytami zaszczycili nas światowej sławy artyści (Evanescence, The Rasmus, White Lies, Guano Apes, Hurts). W 2014 roku niejednoznaczna sytuacja polityczna dała o sobie znać. Specjaliści od public relations wydali oficjalne oświadczenie, w którym poinformowali o podjęciu trudnej decyzji o bezterminowym przełożeniu imprezy. Ta wiadomość była szokiem dla fanów muzyki wysokiej jakości. A teraz wreszcie stało się TheBestCity.UA-2016 odbędzie się w tym samym miejscu. Trzy dni świetnego show czeka na nas w gościnnym Dniepropietrowsku. Organizatorzy wysoko podnieśli poprzeczkę, mam nadzieję, że nie zawstydzą swojego dobrego imienia i z hukiem wybuchną w życiu kulturalnym kraju.
3. Fayne Misto (7-10 lipca)

Czwarty festiwal Fayne Misto odbędzie się w chwalebnym mieście Tarnopol. W zeszłym roku było tak wielu ludzi chcących posłuchać muzyki wysokiej jakości, że główna lokalizacja musiała zostać przeniesiona na lotnisko. Program na 2016 rok jest niesamowity, a organizatorzy wykonali świetną robotę. Na głównej scenie wystąpią PAIN (szwedzki zespół industrialno-metalowy), Zdob si Zdub (zgrabne chłopaki z Mołdawii), Brutto (nowy zespół Sergeya Mikhalka, byłego wokalisty Lyapis Trubetskoy). Nie zabraknie też krajowych wykonawców: TNMK, O.Torvald, Onuka, Tartak. Fanów lekkiego brzmienia zabawią Amerykanie David Brown "Brazzaville" i The New Division, gwiazda YouTube Rocky Leon oraz charkowski zespół Orchestra Che, znany z kreatywnych i wnikliwych występów. Bilet na 4 dni kosztuje tylko 500 UAH!
4 Woodstock Ukraine (28-30 lipca)

Wydarzenie ma na celu odkrycie nowych nazwisk i tradycji muzycznych na Ukrainie, a także rozwój szlachetnego ruchu wolontariatu w kraju. Wraz z promocją młodych zespołów, organizatorzy nie zapominają o zaangażowaniu znanych już wykonawców. Oprócz niezapomnianych występów na gości festiwalu czekają ekskluzywne kursy mistrzowskie, profesjonalne i amatorskie produkcje teatralne, a także występy alternatywnych studiów. Woodstock Ukraina 2016, jak zawsze, odbędzie się w malowniczym Zamku Świrskim (obwód lwowski). Główną różnicą projektu od jego komercyjnych odpowiedników jest jego dostępność dla wszystkich przybyszów. Prosta rejestracja na oficjalnej stronie zapewni niezapomniane doświadczenie i żywe wrażenia.
5. Stopudivka (5-7 sierpnia)

Po raz kolejny wracamy do Dniepropietrowska. W różnych latach zmieniała się lokalizacja, skład i cel imprezy. Niezmienne pozostaje jednak ciągłe dążenie do doskonałości. Organizatorzy nieustannie pracują nad swoimi błędami, biorąc pod uwagę opinie gości i uczestników. W 2016 roku koncepcja festiwalu muzycznego została znacznie rozszerzona. W ramach Stopudivka odbędzie się seria ekscytujących wycieczek. Goście miasta zapoznają się z odnowionym Dniepropietrowskiem, jego głównymi zabytkami i pięknem przyrody. Prawdopodobnie duży ośrodek przemysłowy będzie postrzegany jako bastion kreatywnego życia aktywnej ukraińskiej młodzieży. Boombox, Antityla, Sergey Babkin i inni wspaniali artyści będą występować dla cenionej publiczności. W tej chwili cena biletu na trzy dni festiwalu wynosi 299 hrywien.
6. Zaxidfest (19-21 sierpnia)

Wielki ukraiński festiwal, który w swoim zakresie może konkurować z najlepszymi europejskimi obiektami. Impreza odbędzie się w kompleksie hotelowo-rozrywkowym "Charivna dolina" we wsi Rodatichi w obwodzie lwowskim. Dojazd do głównego miejsca jest niezwykle łatwy - samochodem, autobusem lub pociągiem podmiejskim wzdłuż autostrady E40. W zeszłym roku headlinerami byli Everlast (USA), Oomph! (Niemcy), Dead by April (Szwecja), Skryabin i inni. W 2016 roku wystąpi nikt inny jak brytyjski zespół hardcore'owy Enter Shikari! Na ten moment ukraińscy fani czekali od dawna. No cóż, przejdźmy do Zahid?
7. Jazz Koktebel (25-28 sierpnia)

Znowu lato, i znowu morze, i znowu jazz. Festiwal to bezstronne spojrzenie na współczesną scenę alternatywną. Przez muzyczny pryzmat przepuszczana jest kwintesencja dobra i pozytywności. Na Jazz Koktebel panuje niepowtarzalna atmosfera, która potrafi ujawnić pozytywne cechy charakteru i wskazać właściwą drogę. Osoba, która choć raz odwiedziła festiwal, już nigdy nie będzie taka sama. W 2016 roku impreza odbędzie się w Zatoce (obwód odeski). Jak zwykle organizatorzy trzymają intrygę do ostatniej chwili i nie spieszą się z ujawnieniem pełnej listy uczestników. Potwierdziły się już plotki, że na scenę wyjdą duńscy muzycy elektroniczni Blue Foundation i amerykańscy wirtuozi improv The Bad Plus.
8. Hyde Rock (27-28 sierpnia)

Niezbyt popularny, ale zdecydowanie obiecujący festiwal. Atrakcyjność imprezy polega na jej lokalizacji. W Trostyńcu znajduje się twierdza z XVIII wieku, zwana "Okrągłym Podwórkiem". Od momentu powstania budowla służyła jako amfiteatr, a jej wspaniała akustyka wyróżnia ją spośród plenerowych miejsc festiwalowych. Wczuj się w buntowniczego ducha muzyki rockowej na tle starożytnej architektury. Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami o festiwalu, śledź aktualizacje tutaj.9. Republika (1-4 września)

Przenieśmy się do historycznego centrum Ukrainy - miasta Kamieniec Podolski. Festiwal Respublika pozycjonowany jest jako wydarzenie non-profit promujące sztukę współczesną. Jego główne idee to detonacja potencjału twórczego młodych ludzi, promocja aktywizmu obywatelskiego i zasad wolontariatu. W ramach festiwalu odbywają się konkursy street artu - nudne radzieckie budynki są filigranowo malowane graffiti. Co roku na początku września w pobliżu XIV-wiecznej twierdzy ustawianych jest pięć miejsc, w których rozbrzmiewa muzyka różnych gatunków. Uczestnicy w 2016 roku: Animal Jazz, Dai Daroga!!!, Morfina Cierpienia i Epolets.
10. Krajina Myri (10-11 października)

Dla koneserów oryginalnej kultury ukraińskiej polecam wizytę na międzynarodowym festiwalu etnicznym Krajina Myri. Oleh Skrypka wykonał świetną pracę w popularyzacji naszych tradycji ludowych. Przyjedź do Kijowa i posłuchaj koncertów BB, TNMK, Pikkardiyskyi terts i wielu innych wykonawców. Koniecznie kupcie haftowaną kamizelkę i weźcie udział w kilku lekcjach mistrzowskich z zakresu rzemiosła ludowego.
Wyjdźcie ze swojej strefy komfortu, wyrzućcie z niej zwykłą rutynę i zaszalejcie z zapalającymi rytmami muzycznymi. Życie na kempingu obok różnorodnych i ciekawych postaci nigdy nie pobije wakacji na plaży. I pamiętaj, że festiwale nie są tylko dla młodych, znajdziesz tam pary z małymi dziećmi i osoby starsze utrzymujące kontakt z młodym pokoleniem.
Autor: Sophie Poulin Omów artykuł
  • Nagrody muzyczne i festiwale
Powiedz znajomym: Subskrybuj magazyn:
  • Czytaj także.
  • Comments Off on